Bolivar. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 61-69 historycznego serialu w TVP


Bolivar to kolumbijski serial o bohaterze walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanii. Serial można oglądać w TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 20:15, 20:35 lub 21:05 w TVP1, trwają ok. 50 minut.

Serial Bolivar / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Tajemnice odcinek 61
(poniedziałek, 22 sierpnia, godz. 22:00 TVP1)

Santander robi wszystko, by przekonać delegatów do swojej wersji konstytucji. Tymczasem Bolivar odpoczywa w mieście Bucaramanga. Towarzyszą mu Jose, Dionisio i O’Leary. Ten ostatni jako jedyny jest uprawniony do obserwowania obrad konwencji konstytucyjnej. Simon jest z tego powodu zły i oddaje się wspominaniu przeszłości. Ostatecznie sprawy przybierają korzystny dla niego obrót. Gervasio rozważa możliwość wyjazdu z Bogoty. Manuelita wydaje małe przyjęcie z okazji przyjazdu Fernanda Bolivara - bratanka wyzwoliciela. Zaprasza panią Rochę i jej znajomych tylko po to, by dać im do zrozumienia, że wie o ich machinacjach. Wyjawia też Fernandowi ciemne sekrety z przeszłości pani Rochy.

Tajemnice odcinek 62
(czwartek, 23 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Fernando odwiedza madame Rocha. Ich spotkanie przerywa Manuelita, która informuje bratanka generała, że Bolivar jest w drodze do Bogoty. Kobieta chce przygotować mu powitanie godne bohatera. Wpada na pomysł wydania hucznego przyjęcia. Część senatorów jest przeciwna wprowadzeniu konstytucji Santandera w życie i postanawia dać Bolivarowi władzę absolutną w sprawach publicznych. Simon nie cieszy się z sukcesu, gdyż dochodzą go niepokojące wieści z południowych prowincji. Madame Rocha i bywalcy jej salonu nie chcą dopuścić, by Bolivar znów zdobył nad nimi przewagę. Mimo wszystko jednak postanawiają wybrać się na przyjęcie do dyktatora.

Tajemnice odcinek 63
(wtorek, 23 sierpnia, godz. 22:00 TVP1)

Manuelita wydaje huczne przyjęcie urodzinowe Simonowi. Przybywają goście zaproszeni z całej Bogoty. W trakcie zabawy kochanka Bolivara upija się i inscenizuje proces sądowy i rozstrzelanie Santandera, który jest politycznym przeciwnikiem generała. Wybucha skandal, a Simon jest wściekły na ukochaną. Julio Herrera więzi w domu swoją żonę Bertę. Gdy przyjaciele chcą ją uwolnić, dochodzi do szarpaniny i Julio ginie od kuli z pistoletu. Gervasio zostaje oskarżony o zabójstwo i trafia do więzienia. Grozi mu kara śmierci.

Tajemnice odcinek 64
(środa, 24 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Bywalcy salonu madame Rocha knują przeciwko Bolivarowi. Dołącza do nich pułkownik Guerra. Zamknięty w celi Gervasio podsłuchuje jego rozmowę z generałem Padillą. Ostrzega Marcelę. Kobieta zostaje zdemaskowana przez spiskowców. Sotomayor odbywa z nią poważną rozmowę. Nicolasa nie ustaje w wysiłkach, by zbliżyć się do bratanka Bolivara. Związek Rocio i Aponte przechodzi kryzys. Berta chce pochować Julia jak bohatera. Tymczasem zbliża się maskarada, a także rocznica bitwy nad rzeką Boyaca. Mimo złego stanu zdrowia Bolivar chce uczestniczyć w uroczystości.

Tajemnice odcinek 65
(środa, 24 sierpnia, godz. 22:00 TVP1)

Podczas spotkania Fernanda z panią Rocha dochodzi do nieporozumienia. Kobieta jednak nie przestaje darzyć młodego Bolivara względami. Podejmuje kroki niekorzystne dla niechętnych wyzwolicielowi bywalców swojego salonu. Dzięki jej ingerencji w trakcie maskarady nie dochodzi do morderstwa. Pracownię mistrza Figueroa opuszcza Aponte, który znajduje schronienie u Marceli. Zdruzgotana śmiercią męża Berta powoli wraca do formy. Otrzymuje ciekawą propozycję od ministra Saldarriagi. W trakcie przypadkowego spotkania ksiądz namawia Rocio do ślubu z Aponte. Wyzwoliciel wierzy w słowa Manuelity, kobieta wraca do łask. Bolivar prowokuje spiskowców do kolejnej akcji. Chce ich zdemaskować.

Czytaj takżeSimon Bolivar. Wyzwoliciel Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów

Tajemnice odcinek 66
(czwartek, 25 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Sprawy między Nicolasą a Santanderem się komplikują. Wszystko przez powrót jej męża. Bolivar nie stosuje się do rad doktora Moore’a, choć jego choroba postępuje. Aponte otrzymuje od Manuelity duże zlecenie na namalowanie serii obrazów batalistycznych oraz portretu Bolivara. Uszczęśliwiony tym malarz z każdym dniem czuje się coraz lepiej u Marceli. Rocio, jego była kochanka, nie daje jednak za wygraną. Spiskowcy układają kolejny plan. Okazuje się, że muszą go wprowadzić w życie wcześniej, niż zakładali.

Tajemnice odcinek 67
(sobota, sierpnia, godz. 21:30 TVP1)

Tajemnice odcinek 68
(sobota, sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Tajemnice odcinek 69-ost.
(niedziela, sierpnia, godz. 20:15 TVP1)

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz