Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 81-90 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 81
(piątek, 12 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sulejman, rozwścieczony zachowaniem Hürrem, rozkazuje natychmiast wygnać ją z pałacu. Poddani proszą sułtankę, by błagała o wybaczenie. Kobieta jednak nie decyduje się na taki krok i musi udać się do pałacyku myśliwskiego wraz z córką Mihrimah. W ostatniej chwili dowiaduje się, że Sulejman zaprosił do swojej komnaty sułtankę Mahidevran. Zakochana Nigar pisze do Ibrahima pożegnalny list.

Wspaniałe stulecie odcinek 82
(wtorek, 16 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim Pasza ratuje Nigar. Wieści o chorobie Mihrimah szybko docierają do jej ojca, który odwiedza córkę. Na prośbę dziewczynki zostaje na noc. Sułtanka Hatice dowiaduje się, że jest w ciąży. Chcąc pozbyć się z pałacu Nigar, postanawia wydać ją za mąż za Matrakczego Nasuha. Sułtanka matka z pomocą Ibrahima planuje ostatecznie pozbyć się Hürrem. Pod osłoną nocy udaje się do pałacu Topkapi.

Wspaniałe stulecie odcinek 83
(środa, 17 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Trwają poszukiwania Hürrem, która zaginęła w lesie. Bali Bej przesłuchuje przestępców, którzy zaatakowali sułtankę. Próbuje ustalić, kto zlecił im zamach. Po pewnym czasie wycieńczoną kobietę odnajduje Sulejman. Uradowany postanawia, że już nigdy więcej nie zmusi jej do opuszczenia pałacu. Wkrótce sułtan podejmuje też inną ważną decyzję, z którą dzieli się z Ibrahimem.

Wspaniałe stulecie odcinek 84
(czwartek, 18 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem chce ostatecznie rozprawić się z Ibrahimem. W tym celu pragnie zebrać grupę wspierających ją sług. Zleca to zadanie Gülowi. Sułtanka matka wysyła do alkowy Sulejmana młodą nałożnicę. Trwają przygotowania do ceremonii obrzezania książąt Mehmeta i Mustafy. Hatice obawia się o zdrowie nienarodzonego dziecka. Sulejman bierze ślub z Hürrem.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 85
(piątek, 19 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka matka nie potrafi zaakceptować decyzji syna o ślubie z Hürrem. Postanawia powiedzieć Sulejmanowi prawdę o malarzu Leonie. Tymczasem Ibrahim Pasza zostaje zaatakowany i raniony przez tajemniczego łucznika. Decyduje się nie mówić o całym zdarzeniu władcy oraz Hatice. Po pewnym czasie zaczyna się gorzej czuć. Okazuje się, że strzała, która go trafiła, była zatruta.

Wspaniałe stulecie odcinek 86
(piątek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 87
(poniedziałek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 88
(wtorek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 89
(środa, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 90
(czwartek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Streszczenie odcinków 91-100 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz