Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 91-100 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 91
(poniedziałek, 29 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Behram Pasza zostaje mianowany gubernatorem Anatolii. Niedługo później ginie, zamordowany przez nieznanego sprawcę. Sułtanka matka stara się za wszelką cenę nastawić służące z haremu przeciwko Hürrem. Aybige jest zazdrosna o Bali Beja. Sulejman decyduje się na kolejne starcie z Habsburgami.

Wspaniałe stulecie odcinek 92
(wtorek, 30 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Rok 1532. Do pałacu wraca sułtanka Mahidevran z księciem Mustafą. Matka musi założyć dla swego syna harem. Nałożnice nie mogą doczekać się, by zobaczyć przystojnego księcia. Sułtanka Hürrem rodzi syna, Cihangira. Mustafa zostaje pasowany na członka oddziału janczarów.

Wspaniałe stulecie odcinek 93
(środa, 31 sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan Sulejman i książę Mustafa wyruszają na wojnę. Hürrem obawia się o własne życie i swoich dzieci. Sułtanka matka knuje kolejną intrygę. Chce, by podejrzenia o obcięcie języka jednej z nałożnic padły na Hürrem. Sulejman odrzuca propozycję ugody.

Wspaniałe stulecie odcinek 94
(czwartek, 1 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Książę Mustafa zostaje ranny w potyczce z wrogiem. Nie traci jednak zapału do walki i stara się ukryć ten fakt przed Sulejmanem. Bali Bej poznaje ojca Aybige Giraj chana, którego armia wsparła sułtana. W seraju sułtanka matka realizuje kolejną intrygę. Niektóre niewolnice z haremu skarżą się, że ktoś ukradł im pieniądze. Bezpodstawnie posądzona o przestępstwo służąca popełnia samobójstwo. Zbuntowane dziewczęta obwiniają o wszystko Hürrem i postanawiają ją zamordować.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 95
(piątek, 2 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Poparzona Hürrem znajduje schronienie w pałacu Hatice. Tam pisze do Sulejmana list, w którym opowiada o spisku i zamachu na nią. Ibrahim przejmuje korespondencję i ukrywa prawdę przed sułtanem. Armia osmańska wraca do stolicy. Sułtanka matka dowiaduje się, że Daye pomogła Hürrem napisać list do Sulejmana. Odsuwa ją od obowiązków i mianuje nadzorczynią haremu znienawidzoną przez wszystkich Gülszach.

Wspaniałe stulecie odcinek 96
(piątek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 97
(poniedziałek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 98
(wtorek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 99
(środa, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 100
(czwartek, sierpnia, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Streszczenie odcinków 101-110 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz