Miłość i medycyna 3. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 16-20 serialu historycznego w TVP


Miłość i medycyna to duński serial osadzony w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Nie wszyscy są jednak z tego powodu zadowoleni. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku, trwają ok. 55 minut. 

Miłość i medycyna / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Miłość i medycyna odcinek 16
(poniedziałek, października, godz. 21:40 TVP2)

Miłość i medycyna odcinek 17
(poniedziałek, 17 października, godz. 21:55 TVP2)

Pogotowie przywozi do szpitala żeglarza, który wypadł za burtę. Odratowany pacjent, pan Simonsen, jest jednak niezadowolony i wcale się nie cieszy z takiego obrotu spraw. Peterowi wydaje się to podejrzane i przywodzi mu na myśl tragedię, która spotkała jego rodzinę. Margrethe sądzi, że Nina może cierpieć na zespół stresu bojowego. Namawia koleżankę, aby z kimś o tym porozmawiała i poszukała pomocy. Kobieta postanawia więc zwierzyć się Bentowi. On jednak bagatelizuje sprawę, twierdząc, że powinna po prostu o wszystkim zapomnieć. Zrozumienie znajduje dopiero u Johna, który przeżył dokładnie to samo, co Nina. Anna przeżywa rozstanie z Olem. Else, po tym, gdy Bent zaproponował jej oficjalny związek, usiłuje przekonać swoją koleżankę, że jej chłopak na pewno wkrótce będzie chciał do niej wrócić. Peter zdobywa się na odwagę, natomiast Ruth myśli o kontynuowaniu relacji z Astrid. Bjorn ma dobry humor i mnóstwo energii do chwili, kiedy traci klucz do szafki z lekami. Wkrótce zmianę w jego zachowaniu oraz wyglądzie zaczyna dostrzegać coraz więcej osób. Jedynie Aksel ma przypuszczenia, co może być tego przyczyną.

Miłość i medycyna odcinek 18
(wtorek, 18 października, godz. 22:00 TVP2)

Aksel, Peter i Anna postanawiają odtruć Bjorna. Tymczasem Hedegaard, chociaż w dalszym ciągu nie doczekał się przeprosin, zapewnia, że sprawa z uzależnionym od amfetaminy mężczyzną nie wpłynie na ostateczną decyzję. Szkoła Święta Helena ma jednak większe szanse na wygraną, gdyż miał okazję obserwować egzaminy zorganizowane w placówce. Margrethe oświadcza, że może zorganizować test z praktyk chirurgicznych jeszcze przed posiedzeniem rady. Hedegaard liczy na to, że Bjorn zdąży wrócić do zdrowia i niebawem będzie w stanie zaprezentować przed wszystkimi swoje umiejętności. Else chce obejrzeć film, który jednak jest zakazany w Danii. Lis i Christian wyrażają chęć wyjazdu do Szwecji. Bent rezygnuje, ale poleca Else, aby znalazła kogoś innego do towarzystwa. Anna, z uwagi na sprawdzian, domawia. Margrethe i John martwią się o Ninę. Są gotowi jej pomóc. Ona z kolei wyznaje Ruth, że może na nią liczyć.

Miłość i medycyna odcinek 19
(środa, 19 października, godz. 21:55 TVP2)

Miłość i medycyna odcinek 20
(czwartek, 20 października, godz. 21:55 TVP2)

Do szpitala trafiają dwaj chłopcy z Grenlandii. Młodszym pacjentem ma zająć się Bjorn. Zadanie okazuje się trudniejsze, niż myślał, gdyż Malik panicznie boi się szpitala, a poza tym nie zna języka duńskiego. Pozostali pacjenci naśmiewają się z małego Eskimosa. Gdy chłopiec i inny chory z tej samej sali zaczynają mieć podobne objawy, wszyscy podejrzewają, że to Malik przyniósł do kliniki infekcję. Tymczasem na oddziale dla kobiet przebywa kontuzjowana Ruth. Gdy musi ciągle leżeć, dochodzi do wniosku, że jest to trudniejsze, niż myślała. Christian prowadzi czasochłonne badania naukowe. Cieszy się, gdy jeden z jego pomysłów przynosi oczekiwane rezultaty. Else, za radę jednej ze swoich pacjentek, postanawia świadczyć usługi kosmetyczne. Planuje przyjmować swoje klientki w pokoju, który dzieli z Anną. Pomysł ten nie przypada jej koleżance do gustu. Natomiast chłopcy zamierzają urządzić w piwnicy klub. Mogą liczyć na pomoc Olego, który był umówiony na spotkanie z Anną, ale ostatecznie wybrał grę w pokera z kolegami.

Streszczenie odcinków 21-25 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz