Miłość i medycyna 3. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 13-15 serialu historycznego w TVP


Miłość i medycyna to duński serial osadzony w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Nie wszyscy są jednak z tego powodu zadowoleni. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku, trwają ok. 55 minut. 

Miłość i medycyna / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Miłość i medycyna odcinek 13
(poniedziałek, 10 października, godz. 21:40 TVP2)

Wiosną uczniowie zaczynają nowe zajęcia - pielęgniarstwo chirurgiczne. W tym samym czasie w szpitalu pojawia się doktor Neumann. Dyrektor szpitala wygaduje się, że Fredenslund ma przygarnąć do siebie inną szkołę pielęgniarską. Okazuje się jednak, że nowym przewodniczącym rady powiatu zostaje przeciwnik wykonywania tego zawodu przez mężczyzn, więc to Fredenslund może grozić likwidacja. Natomiast Birgit organizuje 25-lecie pracy swojej matki, ale Margrethe nie chce hucznej zabawy. Z kolei Peter odkrywa, że przyczyną bólów brzucha pacjentki jest zaawansowana ciąża, której nie była świadoma. Pani Brink upiera się, że musi wziąć ślub przed urodzeniem dziecka. Jednak Peter dowiaduje się, że życie dziecka może być zagrożone. Tuż przed ceremonią oddaje ciężarną w ręce chirurga. Podczas operacji Nina dostaje dziwnego napadu i musi wyjść. Zastępuje ją Bjorn. Tymczasem Anna spotyka się z Olem, ale jednocześnie koresponduje z Erikiem.

Miłość i medycyna odcinek 14
(wtorek, 11 października, godz. 21:40 TVP2)

Do szpitala trafia poobijana nastolatka, Kirsten, ze swoim chłopakiem. Dziewczyna twierdzi, że uległa wypadkowi podczas tańca na ulicy. Prosi jednak Annę, żeby rodzicom podała inną wersję. Podczas badania okazuje się, że nastolatka coś ukrywa. Natomiast Rosenfeld czuje, że kłamstwa wobec Olego i Erika ciążą jej coraz bardziej. Szkoła podejmuje walkę o przetrwanie. Uczniowie muszą dorównać tym ze Świętej Heleny, ale potrzebują więcej czasu na naukę. Tymczasem Bjorn coraz bardziej uzależnia się od amfetaminy. Z kolei Christian pomaga Bentowi napisać anons towarzyski. Później wspólnie wybierają kandydatki. W końcu ordynator zaczyna spotkania z kobietami. Aksel podkpiwa z Petera. W efekcie ten odbywa z Birgit poważną rozmowę, która przybiera nieoczekiwany dla obojga obrót. Natomiast Ruth odkrywa, że wiele ją łączy z jedną z pacjentek. Nina znowu dostaje napadu paniki podczas operacji. O sprawie dowiaduje się Margrethe.

Miłość i medycyna odcinek 15
(środa, 12 października, godz. 21:55 TVP2)

Streszczenie odcinków 16-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz