Dom pod Dwoma Orłami. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 serialu historycznego w TVP


Dom pod Dwoma Orłami to historyczny serial TVP, który opowiada historię tożsamości Dolnego Śląska przez pryzmat tytułowego Domu pod Dwoma Orłami i jego mieszkańców. Serial można oglądać na TVP 1.

Dom pod Dwoma Orłami / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 6
(niedziela, lutego, godz. 20:20 TVP 1)

17 września na Polskę napada Związek Radziecki. Dowódcy Armii Czerwonej namawiają ukraińskich chłopów, by chwytali za broń i samodzielnie wymierzali sprawiedliwość polskim panom. Dla Wasylki to szansa na wybicie się i uzyskanie pozycji, o jakiej marzył. W nocy Zofię budzi walenie do drzwi. Ma kilka chwil na spakowanie rzeczy i opuszczenie dworu. Wraz ze Zbyszkiem oraz małymi bliźniętami zostaje wywieziona w głąb ZSRR. Zaczyna się mordercza podróż w bydlęcych wagonach. Niemal 60 lat później Marianna spotyka się z Uwe, który pomaga jej odczytać pismo Lisy. Z nich dowiadujemy się, Karl, szczęśliwie unika służby na froncie. Zostaje on powołany do Komisji profesora Grundmanna, która ma za zadanie ukryć największe skarby sztuki zrabowane w Polsce. Karlowi w pracy pomaga młoda asystentka, Maria. Lisa rodzi Helenkę. Jedzie odwiedzić Petera stacjonującego wraz z oddziałem w garnizonowym miasteczku Generalnej Guberni. Do spotkania niestety nie dochodzi. Podczas patrolu Peter ginie z rąk polskich partyzantów. Serial historyczny, dramat,

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 7
(niedziela, lutego, godz. 20:20 TVP 1)

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 8
(niedziela, lutego, godz. 20:20 TVP 1)

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 9
(niedziela, marca, godz. 20:20 TVP 1)

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 10
(niedziela, marca, godz. 20:20 TVP 1)

Streszczenie odcinków 11-15 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz