Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-45 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 22:35, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 41
(poniedziałek, 6 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Na wieść o chorobie męża Izabela jedzie do obozowiska pod Malagą. Zagal planuje zamach na życie królowej. Wysyła emisariusza, który ma zająć się kwestią negocjacji. Boabdil prosi muzułmanów o wsparcie w walce z chrześcijanami. Cabrera zamierza pomóc wypędzonym Żydom.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 42
(wtorek, 7 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Księżniczka Izabela zostaje żoną Alfonsa Portugalskiego. Małżonkowie są ze sobą szczęśliwi. Torturowany Yucef przyznaje się do winy. Beltran dochodzi do wniosku, że Boabdil czeka na przybycie posiłków z Afryki. Ferdynand wydaje rozkaz zablokowania portów na wybrzeżu. Chce zaatakować Grenadę, ale królowa postanawia wziąć miasto głodem, a w jego pobliżu zbudować Santa Fe. Alhambra ma ocaleć. Tymczasem syn pary zapada na ciężką chorobę. Kartograf wyjawia Kolumbowi, że zdoła pokonać ocean, jeśli w trakcie wyprawy wykorzysta prądy morskie.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 43
(środa, 8 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Umiera syn Jana Portugalskiego. Na dodatek córka królowej hiszpańskiej wraca na dwór swoich rodziców. Kolumb prezentuje Izabeli i Ferdynandowi aktualne zamiary, które dotyczą planowanej wyprawy. Torquemada posądza żydów o herezje. Skazuje ich też na tortury oraz śmierć. Talavera zaś informuje monarchinię o nadużyciach, które popełnia w jej imieniu inkwizycja. Aixa knuje przeciwko Boabdilowi intrygę. Nie chce bowiem oddać chrześcijanom Grenady. Wkrótce miasto to trafia w ręce królów katolickich. Innym razem Ferdynand wraz z żoną wchodzą do Alhambry.

Czytaj także → Izabela Kastylijska – matka królowych

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 44
(czwartek, 9 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Fernando zamierza odzyskać księstwa katalońskie. By tego dokonać, posyła wojska na granicę z Francją. Torquemada planuje stanąć na czele inkwizycji w Grenadzie. Królowa, jak i Talavera mają jednak sporo wątpliwości co do jego metod. Naciskana przez wiele osób Izabela zmuszona jest wypędzić Żydów z Kastylii. W wyniku tej decyzji monarchini traci swojego wybitnego lekarza. Tymczasem Kolumb otrzymuje wreszcie środki potrzebne na wyprawę do Indii.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 45
(poniedziałek, 13 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Infantka Izabela jest załamana po śmierci męża. Decyduje się wstąpić do zakonu. Tymczasem Katarzyna, młodsza córka Izabeli i Ferdynanda, zostaje obiecana księciu Walii. Kolumb dociera na wyspę Guanahani. Papież Aleksander VI niepokoi się, że królowie Francji oraz Aragonii dzielą Włochy bez jego wiedzy.

Streszczenie odcinków 46-50 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz