Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-50 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 50 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 41
(poniedziałek, 8 marca, godz. 18:45 TVP2)

Pablo i Manuela nie rozumieją, dlaczego Claudio chce poślubić Leonor. German dowiaduje się od Mendeza, że Espinoza oskarżył go o branie udziału w nielegalnych eksperymentach medycznych.

Akacjowa 38 odcinek 42
(wtorek, 9 marca, godz. 18:45 TVP2)

Pablo jest świadkiem sytuacji, w której Claudio ogrywa Felipe w pokera. Cayetana przekonuje Espinozę, by wycofał oskarżenia wobec Germana. Fabiana doradza Manueli ucieczkę.

Akacjowa 38 odcinek 43
(środa, 10 marca, godz. 18:45 TVP2)

German oświadcza Manueli, że powie Cayetanie, iż od niej odchodzi. Cayetana udaje zrozpaczoną; mówi mężowi, że została zgwałcona. Trini odstępuje Celii przywilej niesienia Madonny podczas procesji.

Akacjowa 38 odcinek 44
(czwartek, 11 marca, godz. 18:45 TVP2)

Leandro powstrzymuje Germana przed zabiciem Espinozy. Rekwiruje jego rewolwer. Claudio prosi Maximiliana, by pomógł mu dostać się do loży masońskiej. Casilda i Pablo postanawiają śledzić Claudia.

Akacjowa 38 odcinek 45
(piątek, 12 marca, godz. 18:45 TVP2)

Felipe, który jest adwokatem Germana, ma zaskarżyć Espinozę i bronić honoru Cayetany. Celia zauważa dziwne zachowanie Herminii. Maximiliano prosi Felipe, by wprowadził Claudia do loży masońskiej.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 46
(poniedziałek, 13 marca, godz. 18:45 TVP2)

Felipe obiecuje Claudio, że skontaktuje się z lożą masońską. Manuela wyjawia Fabianie powód niedyspozycji Cayetany, co z kolei budzi niechęć zarówno jej, jak i Germana. Claudio postanawia wysłać rodziców Leonor do opery. Podczas ich nieobecności każe Casildzie przygotować kolację dla niej oraz Pabla. Trini zaczyna się domyślać, co tak naprawdę łączy Felipe z Herminią. Cayetana nie chce wytaczać sprawy sądowej Espinosie.

Akacjowa 38 odcinek 47
(wtorek, 14 marca, godz. 18:45 TVP2)

Claudio pozwala na to, aby Felipe ograł go w pokera. W zamian za przysługę mężczyzna ma polecić go do loży masońskiej Wielkiego Wschodu. Mendez przypuszcza, że Manuela może być zamieszana w napad na właściciela ziemskiego w Bribuesce. Tymczasem Espinosa postanawia napisać do Germana list. Wyznaje w nim, że w rzeczywistości to Cayetana wrobiła go w aferę, po czym mu się oddała. Kobieta chciała bowiem oskarżyć Espinosę o gwałt, aby w ten sposób powstrzymać Germana od opuszczenia jej.

Akacjowa 38 odcinek 48
(środa, 15 marca, godz. 18:45 TVP2)

Felipe nie pozwala Celii kontaktować się z Trini. Manuela wyznaje Germanowi, dlaczego zmuszona była uciec ze swojego miasteczka. Maximiliano czuje się winny, że musiał wziąć od Claudia pieniądze. Tymczasem Trini daje Felipe słowo, że nic nie powie żonie, jeśli ten pozwoli jej się z nią w dalszym ciągu przyjaźnić. Mężczyzna obiecuje też, że da spokój Herminii.

Akacjowa 38 odcinek 49
(czwartek, 16 marca, godz. 18:45 TVP2)

German jest podejrzany o zabójstwo Espinosy. Cayetana postanawia mu pomóc. Kłamie, że była z mężczyzną w chwili morderstwa. Pablo chce zerwać umowę z Claudiem i gotów jest odejść od Leonor. Tymczasem Manuela odkrywa, że tuż przed śmiercią jej córeczki przyszły po nią dwie tajemnicze kobiety. Celia przyłapuje swojego męża z Herminią. Po chwili spada ze schodów, próbując uciec od niewiernego mężczyzny.

Akacjowa 38 odcinek 50
(piątek, marca, godz. 18:45 TVP2)

Celia traci dziecko. Vizcaino zgadza się udzielić Manueli informacji o Inocencji w zamian za 200 peset. Manuela dostaje pieniądze od Germana, ale Vizcaino nie pojawia się na spotkaniu.

Streszczenie odcinków 51-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz