Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 201-210 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 50 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 201
(środa, 11 października, godz. 18:45 TVP2)

Niespodziewanie na przedstawieniu w obronie ulicy Akacjowej pojawia się żona burmistrza. Farsa odnosi sukces. Zyskuje przychylność krytyków. Aranda umiera, bo ktoś mu wyjął z kieszenie lekarstwo na astmę. Plan wyburzenia Akacjowej zostaje wstrzymany. Gdy wszyscy, którzy jak Rosina wyzbywali się kamienic przeznaczonych pod rozbiórkę, Cayetana je kupowała za bezcen stając się właścicielką połowy dzielnicy.

Akacjowa 38 odcinek 202
(czwartek, 12 października, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana okazuje się bezwzględna wobec przyjaciółek i nie chce im odsprzedać kupionych za bezcen nieruchomości. German dowiaduje się, że za tydzień rozpoczyna się jego proces. Servando ma nadzieję, że na Akacjowej pojawią się telefony. Felipe podejmuje się obrony Germana.

Akacjowa 38 odcinek 203
(piątek, 13 października, godz. 18:45 TVP2)

Felipe i German przygotowują się do rozprawy. Żaden świadek nie może nic powiedzieć w obronie Germana. Leandro nie może się pogodzić z tym, że Cayetana wykupiła pracownię krawiecką. Rosina boi się powiedzieć Maximilianowi, że znowu wszystko stracili.

Akacjowa 38 odcinek 204
(sobota, 14 października, godz. 18:45 TVP2)

Casilda organizuje don Germanowi i Manueli spotkanie o północy. Leonor wyznaje dziennikarzom, że to ona napisała „Rozdroże” pod pseudonimem Leopoldo Safo. Servando zabiega o zainstalowanie telefonu na portierni. Rosina wyznaje mężowi, że Ursuli nie było w domu, w południe, w dniu, w którym Cayetana została pobita. Postanawiają to przemilczeć. Trini przypomina sobie, że przez uchylone drzwi widziała Cayetanę spacerującą w domu po tym, jak don German już wyszedł.

Akacjowa 38 odcinek 205
(poniedziałek, 16 października, godz. 18:45 TVP2)

Celia zakłada fundację Nowe Tysiąclecie, która ma na celu pomoc mieszkańcom El Hoyo. By zebrać fundusze organizuje kiermasz rzeczy, które mają podarować mieszkańcy Akacjowej. Leonor, ryzykując utratę honoru, wyznaje Felipe i Germanowi, że w dniu, w którym Cayetana została pobita, w południe, miała z Pablem randkę w pewnym pensjonacie, i widziała, jak Ursula wchodzi do mordowni „El Lobo” z bardzo podejrzanym mężczyzną. Manuela spotyka się z Germanem i uprzedza go, że, zmuszona przez Justa, będzie zeznawała na jego niekorzyść.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 206
(wtorek, 17 października, godz. 18:45 TVP2)

Felipe próbuje sprzeciwić się Cayetanie, ale szantażowany szybko zmienia zdanie. Susana przynosi Celii fanty na kiermasz. Leandro jest pod wrażeniem hojności matki. Ursula rozdaje bezdomnym ubrania Manueli. Leonor dostaje propozycję napisania sztuki. Germn odnajduje Felixa, który zna tajemnice Ursuli.

Akacjowa 38 odcinek 207
(środa, 18 października, godz. 18:45 TVP2)

Trini próbuje się zbliżyć do Marii Luisy. Odnawia skrzyneczkę jej mamy i dziewczyna jest wzruszona tym gestem. Justo idzie z Manuelą do Susany, żeby uszyć jej suknię. W tym czasie Manuela rozmawia z Leandro o Germanie. Wszyscy zachwycają się nowym wynalazkiem, czyli telefonem. Servando namawia Cayetanę, żeby podłączyła telefon w portierni. Susana doradza Justo, żeby zatrudnił do dziecka Ursulę. Manuela chce wreszcie się z nią rozmówić na temat jej przeszłości. Maximiliano dowiaduje się, że Cayetana wykupiła jego długi.

Akacjowa 38 odcinek 208
(czwartek, 19 października, godz. 18:45 TVP2)

Trini postanawia urządzić kiermasz w swoim salonie, żeby pomóc mieszkańcom dzielnicy El Oyo. Manuela i Leandro przeprowadzają rozmowę z Ursulą. Stawiają jej warunki i zmuszają do powiedzenia prawdy w sądzie. Rosina wymyśla sobie, że zajmie się karierą pisarską córki. Justo i Cayetana mają romans. Maximiliano wciąż ma pretensje do żony o to, co zrobiła z ich nieruchomościami. Ale dzięki niej przypadkiem odzyskuje słuch.

Akacjowa 38 odcinek 209
(piątek, 20 października, godz. 18:45 TVP2)

Justo przygotowuje Manuelę do procesu. Germn jest przekonany, że zostanie oczyszczony z zarzutów. Na kiermaszu u Trini nie zjawiają się żadni kupujący. Victor instaluje w kawiarni aparat telefoniczny. Leonor urządza spotkanie literackie.

Akacjowa 38 odcinek 210
(sobota, 21 października, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana pomaga Celii i zaprasza na kiermasz gości z wyższych sfer i świata polityki. Casilda zeznaje w sądzie, że wzburzony don German życzył żonie śmierci, zaś Ursula, że była naocznym świadkiem wydarzeń. Don Felipe jest zmuszony wezwać na świadka Leonor. Juliana wraca z podróży.

Streszczenie odcinków 211-220 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz