Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 211-220 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 211
(poniedziałek, 23 października, godz. 18:45 TVP2)

Don Jesus Guerra, zafascynowany Celią, pomaga jej swoją hojnością zdobyć na kiermaszu oczekiwaną sumę 10 000 peset. Leonor przyznaje, że widziała Ursulę z okna pensjonatu, w którym przebywała z Pablem. Oskarżyciel Fonseca zręcznie manipuluje pytaniami tak, by sędzia uznał ją za kobietę lekkich obyczajów. Wybucha skandal. Juliana wyznaje Leandro, że nie wyjdzie za don Ińiga. Zostaje zamordowany Felix, oprych współpracujący z Ursulą.

Akacjowa 38 odcinek 212
(wtorek, 24 października, godz. 18:45 TVP2)

Celia organizuje kolację charytatywną, by zdobyć fundusze na pomoc dzielnicy El Hoyo. Felipe przyznaje się Germanowi, że na życzenie Cayetany, pogrążył go podczas procesu. Prawnikowi udaje się jednak przekonać Cayetanę, by oddała mu mieszkanie. Tym samym nie jest już od niej zależny. W sądzie Manuela przyznaje, że była związana uczuciowo z Germanem.

Akacjowa 38 odcinek 213
(środa, 25 października, godz. 18:45 TVP2)

Na rozprawie Manuela, wbrew woli Justa, zeznaje, że German nigdy nikogo nie skrzywdziłby. Oskarżyciel czyta list, w którym German przyznaje się do pobicia żony. German i Manuela twierdzą, że list został sfałszowany. Felipe wygłasza poruszającą mowę końcową. Podkreśla, że o winie Germana świadczą jedynie poszlaki i niewiarygodne zeznania Ursuli.

Akacjowa 38 odcinek 214
(czwartek, 26 października, godz. 18:45 TVP2)

German zostaje skazany na piętnaście lat więzienia. Justo mści się na Manueli za to, że w sądzie broniła Germana. Tymczasem German trafia do celi, w której poznaje współwięźnia Eladia. Celii udaje się zebrać pieniądze na pomoc mieszkańcom dzielnicy El Hoyo. Leandro opowiada Julianie o tym, że Cayetana przekupiła sędziego.

Akacjowa 38 odcinek 215
(piątek, 27 października, godz. 18:45 TVP2)

Justo oddaje Inocencię pod opiekę Cayetanie. Manuela jest tym przerażona. Leandro i Felipe chcą udowodnić, że list, w którym German przyznaje się do usiłowania zabójstwa Cayetany, został sfałszowany. Rosina bierze na siebie rolę agentki Leonor. Chce zmienić jej wizerunek panienki z dobrego domu na wyzwoloną chłopczycę.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 216
(sobota, 28 października, godz. 18:45 TVP2)

Felipe jest zawiedziony swoją pracą i postanawia zająć się polityką. Jest rozczarowany przegranym procesem i ubolewa nad losem Germana. Celia postanawia mu w tym pomóc. Biedny German siedzi w areszcie. W celi jest z nim człowiek, który uczy go, jak przetrwać w więzieniu. Juliana chce wykupić udziały Justa w kawiarni i składa mu ofertę. Manuela prosi ją w tajemnicy, żeby przyniosła z gabinetu Germana lek nasenny dla Justa.

Akacjowa 38 odcinek 217
(poniedziałek, 30 października, godz. 18:45 TVP2)

Manuela nie może się pogodzić z wyrokiem Germana, ale odzyskuje córkę. Celia chce pomóc Felipe wejść do polityki. Mieszkańcy kamienicy komentują zdjęcie Rosiny w gazecie. Felipe naradza się z Julianą i Leandrem w sprawie Germana. Justo zgadza się odsprzedać swoje udziały w kawiarni. Jesus Guerra odwiedza Celię.

Akacjowa 38 odcinek 218
(wtorek, 31 października, godz. 18:45 TVP2)

Manuela usypia Justa i wykrada mu wizytówkę Hermogenesa Torres. Okazuje się, że to fałszerz listu Germana. Eladio przekazuje Germanowi informację, że ma się zranić nożem następnego dnia w czasie południowej zmiany warty. Celia zaprasza na kolację, wyraźnie ją adorującego Jesusa Guerrę.

Akacjowa 38 odcinek 219
(środa, 1 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Jesus Guerra zjawia się na kolacji u Celii godzinę przed czasem i obiecuje pomoc mieszkańcom El Hoyo. Leonor odkrywa, że jej matka wynajęła fotografa, który robi jej zdjęcia z ukrycia. Lenardo i Felipe zmuszają Torresa, by przyznał się przed sędzią do sfałszowania listu Germana. Tymczasem Eladio okazuje się zdrajcą i zadaje Germanowi cios nożem, który ma być śmiertelny.

Akacjowa 38 odcinek 220
(czwartek, 2 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Felipe i Leandro dowiadują się, że w celi German został pchnięty nożem i zmarł. Nie dają temu wiary i zaglądają do trumny, w której jakoby znajdują się zwłoki Germana, ale leży tam ktoś inny. Rosina dba o to, by Leonor cieszyła się sławą skandalicznie wyzwolonej kobiety. W ten sposób chce, by córka zrobiła literacką karierę, a jednocześnie zraziła Pabla.

Streszczenie odcinków 221-230 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz