Gdzie kręcono film Znachor od Netflix? Filmowcy wykorzystali wiele lokalizacji w Polsce


Kręcąc najnowszą adaptację filmu Znachor ekipa filmowa Netflix odwiedziła malownicze zakątki Polski, takie jak Muzeum Wsi Lubelskiej i pałace w Nieborowie i Falentach.

Gdzie kręcono najnowszego Znachora?

Wśród głównych lokacji, w których reżyser Michał Gazda umieścił swoją ekipę, znalazły się takie miejsca w Polsce jak Lublin, Zgierz, Głowno, Nowosolna, Świdnik, Krzczonów, Liw i Nadarzyn.

Wielu miejsc, które widzimy na ekranie, zostało sfilmowanych w Muzeum Wsi Lubelskiej, przedstawiającym w filmie urokliwe Radoliszki. Lublin również stał się ważnym miejscem dla produkcji, nie tylko ze względu na muzeum, ale i za sprawą malowniczych uliczek Starego Miasta. Z kolei Pałac w Nieborowie to filmowa rezydencja Czyńskich. Natomiast moment, w którym doszło do tragicznego wypadku młodego chłopaka na początku filmu została zekranizowana w Zgierzu.

Lokalizacje filmu Znachor

Pałac w Nieborowie / fot. Farfalla87, CC-BY-SA 3.0

Szczególną uwagę warto zwrócić na trzy z miejsc, które znalazły się w kadrach Znachora:

  • Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie to skansen prezentujący kulturę i tradycje regionu Lubelskiego. Jest to prawdziwa perła, która pozwala zwiedzającym przenieść się w czasy sprzed wieków. Autentyczne drewniane chaty, kościoły i wiatraki świadczą o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym tej części Polski.
  • Pałac w Falentach to wspaniały obiekt z XVIII wieku, który kryje w sobie historię pełną splendoru i arystokratycznych tradycji. Otoczony przepięknym parkiem, pałac zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale i bogatą przeszłością.
  • Pałac w Nieborowie to majestatyczny barokowy zabytek, który od wieków wzbudza podziw wśród odwiedzających. Zaprojektowany przez słynnego architekta Tylmana z Gameren dla prymasa Michała Radziejowskiego, pałac jest uważany za jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Jego bogate wnętrza i dbałość o detale świadczą o wyjątkowym znaczeniu w polskiej architekturze i historii.

Czytaj także:

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz