26. Targi Książki w Krakowie. Edycja 2023 z licznymi zmianami organizacyjnymi


W dniach 26-29 października 2023 roku, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9, odbędzie się 26. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju i nie tylko, tworząc przestrzeń dla dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego. W tym roku zostały wprowadzone zmiany organizacyjne.

350 wystawców Targów Książki w Krakowie 2023

Podczas targów odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi pisarzami, zdobyć autografy oraz wzbogacić swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły. Mottem tegorocznej edycji, przypadającej w obchody 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, jest cytat z jej utworu Urodziny – „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”.

Na targach zaprezentuje się ponad 350 wystawców, przygotowujących swoje premiery właśnie na to wydarzenie. Wśród nich będą zarówno literatura piękna, faktu, religijna, naukowa, popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, young adult, fantastyka, komiksy, jak i gry planszowe. Targi będą również miejscem dla wielu festiwali, takich jak Festiwal Literatury Kobiecej, Young Adult, Spotkań z Fantastyką, Festiwalu Literatury Górskiej i Podróżniczej, Spotkań z Non-fiction oraz Festiwalu Mroczne Historie.

Poza spotkaniami z autorami i prezentacjami książek, targi to także przestrzeń dla dyskusji branżowych, konferencji i paneli, w których uczestniczyć będą bibliotekarze, księgarze, ilustratorzy, tłumacze i inne osoby związane zawodowo z rynkiem wydawniczym i branżą poligraficzną.

Zmiany organizacyjne

Najważniejsze zmiany organizacyjne tegorocznej edycji targów to znaczne powiększenie przestrzeni targowej dzięki dodatkowej Hali Namiotowej Karpaty o powierzchni 3000 m2, a także wprowadzenie limitów wejść na targi. W połowie września ruszy sprzedaż biletów online, które w czwartek i piątek będą dostępne w niższych cenach. Kolejne zmiany to oddzielne tory kolejkowe dla posiadaczy biletów online oraz biletów zakupionych w kasach, a także kontrola osób i wnoszonych przedmiotów przy wejściu na teren obiektu.

Ponadto, organizatorzy zachowają bezpłatne wejścia dla seniorów 65+, osób posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora, dzieci do lat 7, osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, jak również zniżki dla uczniów, studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, a także bilety rodzinne i karnety 4-dniowe.

Dodatkowe udogodnienia dla odwiedzających to możliwość skorzystania z usług Punkt Wysyłki Książek, który umożliwi dostarczenie zakupionych książek pod wskazany adres.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć związanych z historią, kulturą i sztuką zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Więcej o targach książki organizowanych w Polsce przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz