Minister kultury i dziedzictwa narodowego łączy Narodowy Instytut Dziedzictwa i Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków


Minister kultury i dziedzictwa narodowego łączy Narodowy Instytut Dziedzictwa i Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. W wyniku połączenia zostanie utworzona nowa państwowa instytucja kultury - Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Minister łączy NID i NIKZ

Przyczyną połączenia jest zapewnienie zwiększonej efektywności w zakresie realizacji działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego w skali kraju, obejmujących w sposób kompleksowy regionalne zróżnicowanie Polski. Zwiększenie jakości w realizacji projektów służących zachowaniu dziedzictwa powinno nastąpić dzięki pełnemu wykorzystaniu połączonego potencjału organizacyjnego oraz doświadczenia obu instytucji, posiadających zbliżony profil działalności, przy jednoczesnej racjonalizacji wydatkowania środków finansowych pochodzących z budżetu państwa.

Narodowy Instytut Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa to państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będąca eksperckim i opiniodawczym wsparciem dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji publicznych w zakresie ochrony i opieki nad zabytkami

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków jest państwową instytucją kultury utworzoną zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do jego zadań należy m.in. wdrażanie wysokich standardów dokumentacji i prowadzenia prac konserwatorskich dotyczących zabytków oraz prac prowadzonych w otoczeniu zabytków; romowanie dorobku konserwatorów polskich i z Polską związanych, jako elementu dorobku europejskiego i światowego w dziedzinie konserwacji zabytków; prowadzenie badań w zakresie konserwacji, restauracji i rewitalizacji zabytków oraz upowszechnianie i promowanie modelowych praktyk i realizacji konserwatorskich.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz