Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 421-430 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 421
(poniedziałek, 22 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Casilda jest zazdrosna o aktorkę, która gra w filmie z Martinem. Tano nie godzi się na wyjazd do Anglii i ucieka z domu. Trini przychodzi do Clemente i domaga się zwrotu notatnika, który Ramón zostawił w starym mieszkaniu. Clemente proponuje, by zagrała o niego w karty. Mauro i Teresa spędzają noc w hotelu. Humildad przeczuwa, że Mauro ją zdradza.

Akacjowa 38 odcinek 422
(wtorek, 23 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Trini szuka pracy, co budzi sprzeciw Ramona, który jej wyznaje, że ukrył w ich dawnej kuchni pieniądze i klejnoty. Susana chce się widzieć z promotorem Liberta. Liberto sam pisze po angielsku w jego imieniu list (na maszynie do pisania Leonor), wychwalający go pod niebiosa. Humildad podejrzewa męża o romans z Teresą. Casilda jest zazdrosna o Martina i jego kontakty z aktorkami. Trini udaje się do Clemente i zaczyna z nim i jego kompanami grę w pokera. Teresa zwierza się Cayetanie, że wróciła do Maura.

Akacjowa 38 odcinek 423
(środa, 24 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Trini wygrywa w pokera pokaźną sumę pieniędzy i odzyskuje notes Ramona, lecz nie udaje jej się znaleźć ukrytych przez niego w kuchni pieniędzy i biżuterii. Romans Cayetany z księciem de Somoza kwitnie. Tano wraca do domu i godzi się na wyjazd do szkoły w Anglii. Teresa przyznaje Celii, że znów jest z Maurem. Pablo ostro trenuje. Rosina znajduje w koszu na śmieci brudnopis podrobionego przez Liberta listu od promotora.

Akcja serialu rozgrywa się w Madrycie tutaj przeczytasz więcej o historii tego miastaHistoria Madrytu i jego najważniejszych miejsc. Od celtyckiej osady po stolicę Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 424
(czwartek, 25 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana radzi Teresie, by odeszła od Maura. Ramón widzi, jak Trini rozmawia z Clemente. Pablo namawia Rosinę na konną przejażdżkę. Teresa oświadcza Maurowi, że nie chce być jego kochanką. Ramón zabrania Trini grać w karty u Clemente. Trini buntuje się. Mieszkańcy Akacjowej żegnają Tana, który wyjeżdża do Anglii. Koń Rosina się płoszy, ale kobietę ratuje z opresji Liberto.

Akacjowa 38 odcinek 425
(piątek, 26 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Trini dalej wygrywa w karty. Clemente wie, że oszukuje, ale nie przeszkadza mu to, bo ją polubił. Pozwala jej przenocować w dawnym mieszkaniu. Mauro wyznaje Humildad, że wciąż kocha Teresę. Rosina drze listy, które dowodzą, że Liberto oszukuje swoją ciotkę Susanę. Pablo spada z konia i rozbija sobie głowę o kamień.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 426
(sobota, 3 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana dowiaduje się, że dzierżawcy chcą odkupić od niej ziemię, na której pracują. Leonor martwi się, że Pablo nie wrócił do domu. Ona i Liberto organizują poszukiwania. Humildad mówi Teresie, że wie o jej romansie z Maurem i że usunie im się z drogi. Teresa zapewnia ją, że nic już jej nie łączy z Maurem. Mauro chce sprawdzić, czy w policyjnej kostnicy nie znajdzie zwłok Ursuli.

Akacjowa 38 odcinek 427
(piątek, lipca, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 428
(piątek, lipca, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 429
(piątek, lipca, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 430
(piątek, lipca, godz. 18:45 TVP2)

Streszczenie odcinków 431-440 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Zobacz także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. lga pisze:

    Pierdoły

Zostaw własny komentarz