Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-40 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 31
(czwartek, 2 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Spotkanie Sulejmana z nową nałożnicą przerywa niespodziewany wypadek. Sułtanka matka stara się wyjaśnić zazdrosnej Mahidevran, dlaczego wysłała do syna kolejną faworytę. Hürrem postanawia pozbyć się konkurentki z pałacu.

Wspaniałe stulecie odcinek 32
(piątek, 3 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Leon nie może przestać myśleć o Hürrem. Victoria nie umie pogodzić się z faktem, że będzie daleko od sułtana. Przekazuje kolejny list halabardziście Boncukowi. Gülah rozsiewa plotki o domniemanej ciąży Mahidevran. Leon zaczyna malować portret Sulejmana.

Wspaniałe stulecie odcinek 33
(poniedziałek, 6 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem przekazuje Sulejmanowi dobrą nowinę. Namawia go też na wspólny portret. Leon rozpoznaje Aleksandrę w ukochanej sułtana. Rozpoczyna się wesele Hatice i Ibrahima. Młodzi nie mogą doczekać się pierwszej wspólnej nocy.

Wspaniałe stulecie odcinek 34
(wtorek, 7 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Dzięki przychylności Ibrahima, Matrak może częściej widywać się z ukochaną Sadką. Ku jego rozpaczy, dziewczyna jednak wyraźnie go unika. Ibrahim otrzymuje od weneckiego doży oryginalny prezent. Hatice zaprasza swoich bliskich na kolację do nowego domu. Sulejman zabiera Hürrem na całonocną wycieczkę poza pałacowe mury.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 35
(środa, 8 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem nie jest w stanie ukryć uczuć po spotkaniu z Leonem. Ahmet Pasza w Egipcie wypowiada posłuszeństwo sułtanowi. Książę Mustafa szykuje się do pierwszej wizyty w koszarach janczarów. Sadka wykorzystuje uczucia Matraka, by zrealizować własne cele.

Wspaniałe stulecie odcinek 36
(czwartek, 9 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mahidevran jest załamana, gdy okazuje się, że komnatę Hatice otrzymała zamiast niej Hürrem. Sulejman wysyła Ibrahima do Egiptu, by stłumił powstanie Ahmeta Paszy. Spragnieni zwycięstw i łupów janczarzy domagają się kolejnej wyprawy wojennej. Tymczasem Hürrem kolejny raz w tajemnicy spotyka się z Leonem.

Wspaniałe stulecie odcinek 37
(piątek, 10 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Bunt w Egipcie zostaje stłumiony. Sulejman zabiera Mustafę na polowanie. Mahidevran zgodnie z tradycją chce jechać z nimi. Władca decyduje jednak inaczej. Hürrem błaga Leona, by wyjechał. Nie wie, że ktoś podsłuchuje ich rozmowę. Mahidevran postanawia zastraszyć Nigar. Chce z jej pomocą zdobyć informacje o Hürrem.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 38
(poniedziałek, 13 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim realizuje polecenia władcy i zaprowadza porządek w Egipcie. Tymczasem w stolicy wybucha bunt janczarów. Nieświadoma zagrożenia Hürrem wraca do Konstantynopola z dziećmi. Miasto zostaje podpalone przez buntowników. Nasuh i Leon spieszą na pomoc sułtance Hatice. Wkrótce pałac staje się celem ataku janczarów. Dochodzi do tragedii.

Wspaniałe stulecie odcinek 39
(wtorek, 14 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sulejman wraca do miasta. Janczarzy wycofują się z Konstantynopola, umożliwiając sułtańskiej rodzinie opuszczenie kryjówki. Mahidevran obawia się o życie Mustafy, który podróżował z Hürrem. Ciężko ranny Leon walczy o życie. Ibrahim wraca z Egiptu i dowiaduje się o tragedii.

Wspaniałe stulecie odcinek 40
(środa, 15 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem dowiaduje się, że Leon wciąż jest w Konstantynopolu. Przesyła mu list z pieniędzmi na wyjazd. Nigar przechwytuje korespondencję byłych kochanków. Hatice prosi brata, by został na noc w pałacu. Sulejman zgadza się i rezygnuje z kolacji z Hürrem. Wieczorem władca zaprasza do swojej alkowy służącą krewnej.

Streszczenie odcinków 41-50 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz