Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-50 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 41
(piątek, 17 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Do sułtana docierają wieści o Ferhacie Paszy, którego okrutne rządy w Egipcie nie podobają się poddanym.. Sulejman postanawia położyć temu kres. Hürrem domyśla się, co zaszło w pałacu Hatice. Składa jej wizytę. Mahidevran wszelkimi sposobami próbuje zdobyć informacje kompromitujące Hürrem.

Wspaniałe stulecie odcinek 42
(poniedziałek, 20 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ferhat Pasza zostaje stracony. Beyhan nie chce więcej widzieć brata ani pozostałych członków sułtańskiej rodziny. Do pałacu przybywają nowe niewolnice. Wśród nich jest urodziwa Tania, która ma być prezentem dla Sulejmana. Hürrem szaleje z zazdrości i podejmuje desperacką decyzję.

Wspaniałe stulecie odcinek 43
(wtorek, 21 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem stawia Sulejmanowi ultimatum. Mahidevran ma nadzieję, że władca ostatecznie pozbędzie się kobiety. Mężczyzna jednak zaskakuje wszystkich swoją decyzją. Nigar w chwili słabości odkrywa swoje uczucia do wezyra. Ambasador Wenecji Mocenigo przedstawia osmańskiemu władcy syna doży.

Wspaniałe stulecie odcinek 44
(środa, 22 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Alvise Gritti zaprasza sułtana i Ibrahima Paszę do swojej rezydencji. Sadka przekazuje Ludwikowi II informację o planach wojennych Sulejmana. Podczas kłótni książąt Gülah staje po stronie Mustafy. Zdenerwowana Hürrem udziela mu za to ostrej reprymendy.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 45
(piątek, 24 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Służąca Esma dokonuje przerażającego odkrycia. Roztrzęsiona Hürrem zaczyna bać się o życie swojej i dzieci. Mahidevran martwi się, że podejrzenia o próbę zabójstwa padną na nią. Tymczasem pobita Gülah trafia do przypałacowej lecznicy.

Wspaniałe stulecie odcinek 46
(poniedziałek, 27 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mahidevran przekonuje sułtankę, że Nigar powinna zostać osobistą służącą władcy. Zakochany w Sadce Matrak robi wszystko, by zdobyć jej względy. Cyniczna dziewczyna wykorzystuje go do realizacji swoich celów. Matka króla Francji, Franciszka I Walezjusza, pisze do Sulejmana list z błaganiem o pomoc w uwolnieniu jej syna z rąk Karola V. Sumbul Aga podejrzewa, że Nigar romansuje z malarzem Leonem i donosi o tym Ibrahimowi.

Wspaniałe stulecie odcinek 47
(wtorek, 28 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim przesłuchuje Nigar. Dowiaduje się, w kim naprawdę jest zakochany Leon. Postanawia zastawić na niego pułapkę. Nigar robi wszystko, by nie dopuścić do spotkania malarza z Hürrem. Sułtan mianuje Alvise Grittiego doradcą Wielkiej Porty do spraw Europy.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 48
(wtorek, czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 49
(wtorek, czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie odcinek 50
(czwartek 30 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sulejman i Ibrahim Pasza wyruszają na wojnę. Władca planuje poznać szczegóły spotkania Hürrem i Ibrahima w pałacu. Tymczasem Hürrem przybywa do siedziby sułtana z nowo narodzonym księciem. Nie może wybaczyć Nigar zdrady.

Streszczenie odcinków 51-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz