Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 21-30 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 21
(czwartek, 19 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem zaczyna rodzić. Jest przekonana, że powije kolejnego chłopca, przyszłego pretendenta do tronu. Ibrahim walczy o życie. Wojska Sulejmana odnajdują na wyspie sułtana Murata, którego ojciec był przetrzymywany przez joannitów. Mężczyzna przyjął chrześcijaństwo i nie chce wracać do Konstantynopola. Wielki mistrz pomaga jego żonie uciec na Maltę.

Wspaniałe stulecie odcinek 22
(piątek, 20 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Haremem wstrząsają informacje o tajemniczej chorobie nauczyciela Mehmeta Çelebiego, narzeczonego Hatice. Mahidevran boi się o Mustafę. Hürrem jest zazdrosna o względy jakimi cieszy się wśród konkubin prawowita żona sułtana i również postanawia zjednać sobie ich serca. Sümbül Aga i Nigar Kalfa przypadkiem stają się świadkami tajemniczej schadzki Victorii z halabardzistą. Sulejman znajduje list, który Ibrahim pisał do ukochanej Hatice.

Wspaniałe stulecie odcinek 23
(poniedziałek, 23 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sulejman składa Ibrahimowi nieoczekiwaną propozycję. Jego decyzja nie podoba się matce. Do pałacu docierają nowe wieści w sprawie choroby Mehmeta Çelebiego. Sułtan obawia się, że nie zrealizuje swoich planów dotyczących zamążpójścia siostry Hatice.

Wspaniałe stulecie odcinek 24
(wtorek, 24 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Wiadomość o chorobie księcia Mustafy wywołuje wielkie poruszenie w haremie. Sułtan czuwa przy łóżku syna w towarzystwie Mahidevran. Hatice ma nadzieję, że dojdzie do zerwania zaręczyn z ciężko chorym Mehmetem Çelebim. Decyzję w tej sprawie podjąć ma Sulejman. Hürrem i Mahidevran szykują się na wizytę w alkowie władcy. Obie liczą, że to właśnie je wybierze sułtan.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 25
(środa, 25 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Przed wyjazdem do Pargi Ibrahim pozostawia Sulejmanowi list, w którym wyznaje mu prawdę. Po dotarciu na miejsce spotyka swojego ojca. Ahmet Pasza składa donos na sułtańskiego szwagra, Ferhata Paszę. Sułtanka matka naciska na Sulejmana, by zaprosił do swojej alkowy Mahidevran.

Wspaniałe stulecie odcinek 26
(czwartek, 26 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim wspomina matkę i swoje dzieciństwo. Wie, że ukochana Hatice ma poślubić innego. Postanawia nie wracać do Konstantynopola, lecz list od sułtana zmienia jego plany. Mahidevran usilnie próbuje odzyskać miłość sułtana. Aye odkrywa sekret Sadki.

Wspaniałe stulecie odcinek 27
(piątek, 27 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hatice niepokoi się o los Ibrahima, który czeka na wymierzenie kary przez sułtana. Wkrótce obaj mężczyźni przeprowadzają ważną rozmowę. Sulejman postanawia odesłać Hürrem z pałacu. Kobieta robi wszystko, by przekonać go do zmiany zdania.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 28
(poniedziałek, 30 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem jest zdruzgotana faktem, że straci kontakt ze swoim ukochanym synem, Mehmetem. Ibrahim składa jej pewną propozycję. Do Konstantynopola przyjeżdża malarz z Krymu, Leon. Artysta szuka ukochanej. Jedna z niewolnic przyznaje, że widziała morderczynię Aye. Potwierdza, że nie była nią Hürrem.

Wspaniałe stulecie odcinek 29
(wtorek, 31 maja, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem odrzuca ofertę Ibrahima. Hatice w tajemnicy zawozi Mehmeta do jego matki. Sulejman niespodziewanie wzywa do siebie Gülfem. Mahidevran nie kryje swojej zazdrości. Leon zaprzyjaźnia się z Matrakczym i odkrywa przed nim swój niezwykły talent. Tymczasem Sadka robi wszystko, by stać się faworytą sułtana.

Wspaniałe stulecie odcinek 30
(środa, 1 czerwca, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Niespodziewanie dla wszystkich Hürrem wraca do pałacu. Sułtanka matka postanawia znaleźć dla niej konkurentkę. Podczas jej nieobecności każe posłać Sadkę do alkowy Sulejmana. Trwają przygotowania do ślubu Hatice. Ibrahim zleca Leonowi wykonanie fresków w nowym pałacu.

Streszczenie odcinków 31-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Danuta pisze:

    Dlaczego wstrzymano na odc 319 powtórkę serialu Więzień miłości na TVP Kobieta o godz. 19:30 a emitują Wspaniałe stulecie !
    Bez przesady powiem,że ten serial ma mniej widzów,no bo kogo obchodzą dzieje władcy imperium osmańskiego ! ! !

Zostaw własny komentarz