Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 111-120 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 111
(poniedziałek, 26 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Bali bej przyznaje się do uczuć wobec Aybige. Książę Mustafa ma zdecydować o jego losie. Mahidevran namawia syna, by skazał szambelana na śmierć. Zwierzchnik bractwa, który zorganizował napad na Ibrahima paszę, odnajduje się z obciętymi dłońmi i językiem.

Wspaniałe stulecie odcinek 112
(wtorek, 27 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mustafa zmusza matkę, aby odesłała Efsun do pałacu w Edirne, gdzie ta doczeka końca ciąży. Gülszach dowiaduje się o prezencie, który dostała Daye i zaczyna ją szantażować. Mustafa wstrzymuje egzekucję Bali beja. Hürrem dowiaduje się o ciąży Efsun

Wspaniałe stulecie odcinek 113
(środa, 28 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mustafa nie może pogodzić się ze śmiercią Efsun, która w ostatniej chwili przyznała, że chciała zabić go na polecenie Hürrem. Sulejman, pragnąc sprawdzić oddanie i wierność żony, podaje jej fałszywą truciznę. Nigar dowiaduje się, że jest w ciąży z Ibrahimem Paszą.

Wspaniałe stulecie odcinek 114
(piątek, 30 września, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Daye Hatun zostaje wypędzona z pałacu za zabicie akuszerki. Jej miejsce zajmuje Nigar Kalfa. Ibrahim Pasza podczas spotkania z austriackimi posłami, przemawiając do nich, stawia się na równi z sułtanem. Zostaje to odnotowane przez skrybę. Idris Aga, któremu sułtanka Hatice kazała śledzić męża, odkrywa jego romans.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 115
(poniedziałek, 3 października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka matka postanawia opowiedzieć o wszystkim Sulejmanowi. Niespodziewanie odwiedza ją Nigar z wiadomością o napadzie na Daye hatun. Podczas rozmowy służąca wyznaje, że jest w ciąży z wielkim wezyrem. Zdenerwowana sułtanka każe Sümbülowi zamknąć Nigar w lochu. Wkrótce traci przytomność. Hürrem wciąż obawia się o życie swoich dzieci.

Wspaniałe stulecie odcinek 116
(wtorek, 4 października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Idris aga ma zamiar ujawnić tajemnicę Ibrahima paszy przed sułtanką Hürrem. Tymczasem wielki wezyr szykuje się do wyprawy na wschód, by stłumić zamieszki przy granicy z Persją. Nigar nie ujawnia ciąży w obawie, że ukochany każe jej pozbyć się dziecka. Sułtanka matka odzyskuje przytomność.

Wspaniałe stulecie odcinek 117
(środa, 5 października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka matka jest sparaliżowana. Daye hatun wraca do pałacu, by się nią zająć. Nigar kalfa zostaje w pałacu jako skarbniczka. Sułtan decyduje, że do czasu, aż jego matka nie odzyska sił, haremem będzie rządzić Mahidevran. Sułtanka postanawia pozbyć się z haremu służących Hürrem, z Gül agą na czele.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 118
(czwartek, 6 października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim wraca z wyprawy. Sułtan jest zaniepokojony pychą wielkiego wezyra. Nigar z coraz większym trudem ukrywa ciążę. Mahidevran obawia się, że jeśli jej syn Mustafa obejmie we władanie prowincję, ona także będzie musiała opuścić pałac Topkapi. Gülah namawia halabardzistę, aby zabił Fatmę. Tuż przed opuszczeniem pałacu, Gülah poznaje sekret Ibrahima paszy.

Wspaniałe stulecie odcinek 119
(piątek, 7 października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Ibrahim każe Nigar dowiedzieć się, kto podsłuchiwał ich rozmowę. Gülah usiłuje znaleźć sułtankę Hürrem i znika tuż przed spotkaniem z nią. Mahidevran nie opuszcza pałacu wraz z synem, który obejmuje władzę nad prowincją Manisa. Służąca Fatma wciąż próbuje uwieść księcia Mustafę. Ibrahim robi wszystko, by Nigar opuściła pałac, zanim ktokolwiek dowie się o jej ciąży.

Wspaniałe stulecie odcinek 120
(czwartek, października, godz. 14:00 TVP1 / godz. 19:30 TVP Kobieta)

Streszczenie odcinków 121-130 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. alina pisze:

    wspaniale zrobiony serial

Zostaw własny komentarz