Miłość i medycyna. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-12 serialu historycznego w TVP


Miłość i medycyna to duński serial osadzony w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Nie wszyscy są jednak z tego powodu zadowoleni. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 21:50, trwają ok. 55 minut. 

Miłość i medycyna / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Miłość i medycyna odcinek 6
(środa, 5 maja, godz. 21:50 TVP2)

Zbliża się koniec okresu próbnego. Uczniowie lada moment podejdą do egzaminu. Wynik przesądzi o tym, czy będą kontynuować naukę w szkole. W trakcie obchodu Erik i Bent wdają się w kłótnię. Ordynator sugeruje, że obleje go podczas sprawdzianu. Pan Ostergaardowi po prawie półrocznym pobycie w szpitalu wreszcie wraca do domu. Erik pomaga mu w pakowaniu. Nagle odkrywa, że mężczyzna wcale nie cieszy się z opuszczenia oddziału. Anna zastępuje Suzanne na nocnym dyżurze. Zależy jej, by oczekująca dziecka koleżanka odpoczęła przed egzaminem. Zmęczenie sprawia jednak, że sama popełnia katastrofalny błąd. Erik w porę ratuje sytuację. Potem Anna poświęca czas na uczenie kolegi. Podczas zaliczenia Suzanne dobrze idzie, aż niespodziewanie coś przerywa jej wypowiedź. Erik z kolei nie zgadza się z decyzją ordynatora. Nie chce podać zleconego przez Neergaarda leku.

Miłość i medycyna odcinek 7
(czwartek, 6 maja, godz. 21:50 TVP2)

Do Fredenslund przyjeżdża dziennikarz zbierający informacje do artykułu o pracy pielęgniarzy. Bjorn oprowadza go po szpitalu i przy tej okazji mierzy się z wieloma trudnymi pytaniami. Musi też za Annę umyć bardzo niesympatycznego pacjenta. Pan Holst utyskuje przede wszystkim na małego Kaję, chłopca, który tęskni za matką. Chociaż to niezgodne z przepisami, Erik chce umożliwić bliskim spotkanie. Anna zwraca uwagę, że ma mniej obowiązków niż Lis i pozostałe uczennice. Oprócz tego siostra Madsen wydaje się podejrzenie miła. Dziewczynę niepokoją te zmiany i uważa je za niesprawiedliwe. Bent Neergaard jest bliski dokonania przełomowego odkrycia. Jeśli mu się uda, umożliwi to leczenie choroby wrzodowej.

Miłość i medycyna odcinek 8
(poniedziałek, 10 maja, godz. 21:40 TVP2)

Erik informuje Annę, że dalej będzie uczył się w Kanadzie, a rejs ma już tego wieczoru. Prosi, by go odprowadziła. Dziewczyna jest zdruzgotana tymi wieściami. W międzyczasie między nią a śmiertelnie chorą sławną aktorką zawiązuje się przyjaźń. Panna Velander, by odsunąć myśli o swoim ciężkim stanie, żywo interesuje się sercowymi rozterkami Anny. Pielęgniarka natomiast domyśla się, co najbardziej przeraża jej pacjentkę. Daje kobiecie słowo, że będzie z nią w jej ostatnich chwilach. Do Benta dociera wiadomość, że Nina wraca z Korei. Postanawia urządzić żonie powitanie. Chce w tym celu podczepić się pod trzydzieste urodziny doktora Friisa. Margrethe próbuje opanować konsekwencje kryzysu, do którego doprowadził Erik. Jakby tego było mało, kobiecie przychodzi zaopiekować się swoją małą wnuczką, Iben.

Czytaj takżeMiłość i medycyna. Nowy serial w TVP opowie o powojennej Dani

Miłość i medycyna odcinek 9
(wtorek, 11 maja, godz. 21:40 TVP2)

Chociaż Erik obiecywał, że będzie pisał, Anna nie otrzymuje od niego żadnych wiadomości. W pracy zajmuje się położnicą mającą ogromne trudności z rozpoczęciem karmienia piersią. Tove jest działaczką związkową. Opowiada pielęgniarce, w jaki sposób można założyć i potem prowadzić organizację broniącą praw pracowników. Między Bjornem a jego pacjentem tworzy się nić przyjaźni. Kiedy jednak pana Clementa odwiedza jego bliski, pielęgniarz gruntownie zmienia swoją opinię o chorym. Tymczasem rodzice Bjorna planują przyjechać w odwiedziny. Bent nadużywa alkoholu. Cierpi na tym zarówno jego praca naukowa, jak i pacjenci. Christian ignoruje Lis, która próbuje się do niego zbliżyć. Jest za to ciekawy, czy ma jakieś szanse u Anny.

Miłość i medycyna odcinek 10
(środa, 12 maja, godz. 21:40 TVP2)

Bent zjawia się w szpitalu z obrażeniami głowy. Nina opatruje go i prosi, by rzucił alkohol. Lis otacza opieką siedmioletnią Jettę. Dziewczynka boi się powrotu do domu dziecka. Pielęgniarka stara się namówić Christiana, by na razie nie wystawiał małej wypisu. Potrzebuje czasu, by znaleźć jej rodzinę zastępczą. Anna orientuje się, że jej pacjent, spawacz z uszkodzonym wzrokiem, jest zatrudniony w fabryce Rosenfeld i Syn. Ojcu dziewczyny bardzo nie podoba się, że córka włączyła się w stowarzyszenie uczniowskie. Posuwa się nawet do szantażu. Grozi, że jeśli z tego nie zrezygnuje, wówczas pan Egelund nie otrzyma należnego mu odszkodowania. W tym czasie inny pacjent nakłania spawacza, by obstawił piłkarski totalizator.

Miłość i medycyna odcinek 11
(czwartek, 13 maja, godz. 21:40 TVP2)

Anna nadal nie ma wieści od Erika. W szpitalu wpada na Olego, atrakcyjnego znajomego z liceum. Bjorn opiekuje się młodym, ociężałym umysłowo mężczyzną. Pacjent ma mieć wycięty wyrostek robaczkowy. Erling nie ma jednak zwyczajowych symptomów występujących przy zapaleniu wyrostka. Pielęgniarz stara się nauczyć go czytać. Wówczas stwierdza, że podstawowa diagnoza także jest błędna. Christian oznajmia Lis, że sam seks mu nie wystarcza. Trapiony sercowymi rozterkami szuka rady u Benta i Anny. Poważane czasopismo ma niedługo opublikować artykuł o roli bakterii w chorobie wrzodowej. Ordynator nie wyrabia się jednak z pisaniem angielskiej wersji. Margrethe przychylnie podchodzi do postulatów przedstawionych przez uczniów.

Miłość i medycyna odcinek 12
(poniedziałek, 17 maja, godz. 21:40 TVP2)

Christian nie chce dopuścić do powstania plotek. Zamierza więc urządzić przyjęcie i ogłosić wszystkim swoje zaręczyny z Lis. Młoda epileptyczka nie chce korzystać z basenu. Anna pozwala jej samodzielnie pójść do toalety. Pani Holm dostaje wówczas napadu. Niestety, oddział żeński jest właśnie opustoszały. Z pomocą przychodzi Bjorn, który akurat przechodził obok. Oddziałowa nie pozwala jednak, by kontuzjowany chłopak zajmował się pacjentką. Zamiast tego każe założyć jej kaftan bezpieczeństwa. Peter prosi Annę, by towarzyszyła mu podczas rozmowy z dyrektorem. Pod wpływem stresu przewodniczący plącze się w swojej wypowiedzi. Anna włącza się w porę i zapoznaje dyrektora z propozycjami uczniów. W klubie jazzowym dziewczyna wpada na Olego. Koleżanki nakłaniają ją, by spędziła z muzykiem więcej czasu. Niedługo przed przyjęciem zaręczynowym Lis i Christiana do Margrethe z odwiedzinami wpadają córka i wnuczka.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz