Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 201-210 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 14:o0 w TVP1 i o godz. 19:30 w TVP Kobieta , trwają ok. 60 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 201
(poniedziałek, 30 stycznia, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem wzywa do siebie męża Şah, Lütfü paszę. Zdradza mu jej sekret, licząc na to, że skłóci małżonków. Rüstem robi wszystko, żeby ożenić się z Mihrimah. Zakochana w Bali beju młoda sułtanka nie chce nawet o tym słyszeć. Błaga ojca o zgodę na wyjazd i odwiedziny u matki. Şah postanawia pozbyć się wielkiego wezyra i umieścić męża na jego stanowisku.

Wspaniałe stulecie odcinek 202
(wtorek, 31 stycznia, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Afife hatun wstawia się u sułtana za Hürrem i prosi, by przez wzgląd na dzieci pozwolił żonie wrócić do Konstantynopola. Mustafa wbrew zakazowi wyrusza na morze, by rozprawić się z synem słynnego Vasco da Gamy. Sulejman dowiaduje się, że małżeństwo Hatice jest fikcją, a jego siostra nawet nie żyje z nowym mężem pod jednym dachem. Hürrem oznajmia Mihrimah swoją decyzję w sprawie Hüsreva paszy.

Wspaniałe stulecie odcinek 203
(środa, 1 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Do Hürrem przyjeżdża sułtański medyk, którego Sulejman wysłał do Edirne zaniepokojony wiadomością, że w mieście szerzy się zaraza. Kobieta nie chce opuścić pałacu. Każe przekazać władcy, że woli umrzeć, niż żyć bez niego. Poruszony Sulejman sam jedzie do Edirne. Tymczasem wielki wezyr zostaje zarażony dżumą i umiera.

Wspaniałe stulecie odcinek 204
(czwartek, 2 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Barbarossa wyjaśnia sułtanowi nieporozumienie dotyczące zaginionego listu, w którym Mustafa informował go o otwarciu stoczni. Sulejman wzywa syna na spotkanie w Bursie. Hürrem postanawia udowodnić Mihrimah, że Bali bej jej nie kocha i sułtanka powinna o nim zapomnieć. W domu weneckiego posła Bali bej spotyka Silvię, z którą romansował kiedyś we Włoszech. Ich uczucie odżywa.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 205
(piątek, 3 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Hürrem wysyła do pałacu Şah piękną służącą, która ma uwieść Lütfü paszę. Trwa budowa meczetu Hürrem, nad którą pieczę sprawuje architekt Sinan. Sulejman razem z Mehmetem wyjeżdża do Bursy na spotkanie z Mustafą. Podczas polowania udziela najstarszemu synowi ostrej reprymendy, zaś młodszego wyraźnie faworyzuje. Bali bej spotyka się z Silvią. Zazdrosna Mihrimah każe go śledzić.

Wspaniałe stulecie odcinek 206
(poniedziałek, 6 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mihrimah każe porwać Silvię. Grozi kobiecie i każe jej opuścić Konstantynopol. Hürrem oburzona zachowaniem córki inicjuje spotkanie z Bali bejem, podczas którego zakochana Mihrimah ostatecznie traci złudzenia. W rozpaczy godzi się na ślub z Rüstemem. Hürrem pragnie, by uroczystość odbyła się jak najprędzej. Rüstem rozwodzi się z Nigar

Wspaniałe stulecie odcinek 207
(wtorek, 7 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

igar próbuje uświadomić Rüstemowi, że Mihrimah go nie kocha i zostaje pobita przez męża. Tymczasem sułtanka Şah za namową Mahidevran rozpuszcza plotkę, jakoby Rüstem pasza był zadżumiony. Ślub staje pod znakiem zapytania, do czasu, kiedy wątpliwości rozwieje sułtański medyk. Sulejman zabrania Bali bejowi spotykać się z piękną Silvią. Hürrem donosi sułtance Şah, że Lütfü pasza zdradzał ją ze służącą.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 208
(środa, 8 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka Şah upewnia się, że Lütfü pasza naprawdę ją zdradził. Medyk sułtana przyjeżdża do Dijarbekir, by zbadać Rüstema paszę i ostatecznie rozwiać wątpliwości w kwestii jego choroby. Nigar, porzucona przez męża, pojawia się w domu Nasuha i prosi, by ten wskazał jej miejsce, do którego wysłał jej córkę. Postanawia ją odnaleźć. Rümeysa wreszcie trafia do alkowy księcia Mustafy. Sułtan otrzymuje wiadomość, ze Rüstem pasza został napadnięty w drodze do Konsantynopola.

Wspaniałe stulecie odcinek 209
(czwartek, 9 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Odbywają się zaślubiny Mihimah z Rüstemem paszą oraz ceremonia obrzezania książąt Bajazyda i Dżihangira. Niebawem Mihrimah rodzi córkę Aye Hümaah. Lütfü pasza, wielki wezyr i mąż sułtanki Şah, wydaje wojnę kobietom lekkich obyczajów

Wspaniałe stulecie odcinek 210
(piątek, 10 lutego, godz. 19:30 TVP Kobieta)

W Konstantynopolu nagle pojawia się Nigar, która po rozwodzie z Rüstemem na kilka lat zapadła się pod ziemię. Odwiedza pałac sułtanki Şah i proponuje jej, że zabije Hürrem i Rüstema. Sułtan podejmuje decyzję w sprawie swoich synów: Selim ma objąć rządy w Konyi, Bajazyd w Kütahyi, a Mehmet w Amasyi. Hürrem postanawia zrobić wszystko, by Mehmet został gubernatorem prowincji koronnej Manisy. W tym celu musi pozbyć się rządzącego nią Mustafy.

Streszczenie odcinków 211-220 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz