La Bandida. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 telenoweli historycznej w TVP


La Bandida to serial emitowany w TVP, który opart jest na prawdziwej historii Gracieli Olmos - meksykańskiej szefowej grupy narkotykowej znanej jako La Bandida. Odcinki produkcji są nadawane w TVP2 od poniedziałku do czwartku o godz. 22:35 w TVP2, trwają ok. 60 minut.

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne są tutaj.

La Bandida odcinek 6
(wtorek, 4 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Benjamin donosi zakonnicom, że Marina planuje zastrzelić El Bandido. Siostry odbierają jej broń i kobieta na trzy dni trafia pod klucz. José zakrada się do jej pokoju. Wtedy Marina dochodzi do wniosku, że nie potrafi go zabić. Co więcej ukrywa dawnego wroga oraz Martina na strychu szkoły. José składa Marinie propozycję wspólnego wyjazdu. Ta zgadza się pod warunkiem, że zostanie jego żoną.

La Bandida odcinek 7
(środa, 5 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Marina i José zostają małżeństwem i dołączają do oddziału Pancha Villi. Kiedy świeżo poślubiony mąż wyjeżdża z misją, młoda żona musi sama radzić sobie w obozie. Adela niechętnie daje jej pracę w szpitalu polowym. Marina odkrywa, że José nie stronił od kobiet. Z jedną z kochanek, Chalo, ma syna. Benjamin postanawia zostać u sióstr i wstąpić do seminarium. Siostra Catalina prosi doktora Avilę, by kontaktował się z nią jedynie w sprawach zawodowych.

La Bandida odcinek 8
(wtorek, 11 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Gdy siostra Catalina dowiaduje się, że doktor Avila jest zaręczony, dostaje wysokiej gorączki. W malignie wyznaje, że go kocha. Lekarz proponuje wspólną ucieczkę. Marina angażuje się w akcję, którą prowadzi Marieta. Kobiety uwodzą agentów federalnych po to, aby wyciągać od nich informacje istotne dla rewolucji. Obie wpadają w tarapaty. Marieta zostaje zmuszona do zabicia jednego z funkcjonariuszy. Wróciwszy z misji, José zastaje Marinę całującą się z Ramirem. Jest wściekły. Marina z kolei wyrzuca mu, że zataił przed nią fakt, że ma dziecko. José wysyła chłopca i jego matkę do rodziny na wieś. Kiedy Marina zapowiada, że opuści obóz, mąż obiecuje, że dla niej się zmieni.

La Bandida odcinek 9
(środa, 12 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Agenci federalni rozpoznają Marietę jako zabójczynię ich towarzysza. Poddają kobietę torturom, ale ratuje ją jeden z funkcjonariuszy, Beltrán. W potyczce mężczyzna zostaje ranny. Marieta zabiera go do szpitala obozowego. Isabel przychodzi do ambulatorium, by pomóc siostrze Catalinie. Zwierza jej się ze swojej miłości do doktora. Generał Ordónez próbuje zgwałcić Marinę. Wywiązuje się szamotanina, w której zarówno agresor, jak i ofiara odnoszą obrażenia.

La Bandida odcinek 10
(czwartek, 13 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Generał Ordóez oczernia publicznie Marinę. Gdy plotki dochodzą do José, mężczyzna wywołuje bójkę, w której zostaje ciężko ranny. Generał Villa zabrania Ordóezowi zbliżać się do Bandidy. Antonio uczy Marinę grać na gitarze. Jednocześnie jest zauroczony Adelą. Ta jednak, zajęta wyłącznie pracą, nie zwraca na niego uwagi. Martin jest zazdrosny o to, że Marieta znajduje wspólny język z Beltranem.

Streszczenie odcinków 11-15 dostępne będą tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Elzbieta pisze:

    Dlaczego serial La Bandita ostatnio w 2 odc.byly nie przetlumaczone na jezyk polski. Film jest po hiszpansku jak mam ogladac na polskim kanale tvp2

Zostaw własny komentarz