Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 251-260 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 251
(piątek, 8 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Felipe dostaje w ministerstwie propozycję objęcia stanowiska Guerry i przyjmuje ją, co budzi sprzeciw Celii. Trini odchodzi z Akacjowej. Zostawia don Ramonowi list pożegnalny. Cayetana, czekając w nocy na powóz z don Justem, zostaje ugodzona nożem przez nieznanego napastnika. Ranną znajduje na ulicy German. Właśnie wyszedł od don Ramona, który udzielił mu pożyczki. Po chwili wahania ratuje jej życie.

Akacjowa 38 odcinek 252
(sobota, 9 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 253
(poniedziałek, 11 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Lourdes w pierwszej kolejności odwiedza swoją dobrą przyjaciółkę Cayetanę. Po odejściu od męża Trini jest nieszczęśliwa. Panie z Akacjowej z radością witają Lourdes. German wciąż poszukuje lekarstwa na pelagrę, by wyleczyć Guadalupe. Leonor dostała zaliczkę za nową powieść i musi ją czym prędzej napisać. Rosina najchętniej zrobiłaby to za nią.

Akacjowa 38 odcinek 254
(wtorek, 12 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Trini nie przychodzi na spotkanie z Ramonem. Lourdes zjawia się na oficjalnym spotkaniu z mieszkańcami kamienicy. Justa szukają policjanci. Przychodzą do Cayetany, ale ona ich nie wpuszcza ratując w ten sposób Justa. Paciencia przewiduje, że dojdzie do konfliktu między Lourdes a Cayetaną.

Akacjowa 38 odcinek 255
(środa, 13 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Lourdes zaczyna się rządzić w kamienicy i połaja Servanda. Ramón nie może żyć bez Trini, a ona bez niego. Trini pozostaje jednak nieugięta i nie zamierza utrzymywać dalszych kontaktów z Ramonem. German poszukuje Justa korzystając z pomocy policjantów. Prawie udaje im się go schwytać, ale Justowi z pomocą przychodzi opłacany przez Cayetanę Gubern.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 256
(czwartek, 14 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana opowiada Lourdes o śmierci córki. Wini za nią Manuelą i Germana. Servando i Victor pożyczają od don Maximiliana pieniądze na pędzenie bimbru. Rosina uprzykrza życie Pablowi. Leonor obiecuje, że porozmawia z matką. Cayetana dowiaduje się od Guberna, że Inocencia wraca do Manueli i Germana.

Akacjowa 38 odcinek 257
(piątek, grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 258
(piątek, grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Akacjowa 38 odcinek 259
(poniedziałek, 18 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Manuela i German doganiają Justa, który porwał Inocencię. German odwraca uwagę Justa i towarzyszących mu opryszków, a Manuela ucieka z córką. Wdrapuje się na dzwonnicę. Tam dopada ją Justo. Wiedząc, że umrze, Justo postanawia zemścić się na Manueli zabijając siebie i dziecko. W ostatniej chwili, wiedziony ojcowską miłością, rezygnuje z tego zamiaru. W tym momencie, osłabiony chorobą puszcza Inocencię, która spada z dzwonnicy. Justo odbiera sobie życie skacząc za nią.

Akacjowa 38 odcinek 260
(wtorek, 19 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Przyjaciele Manueli i Germana niepokoją się ich długą nieobecnością, dlatego Leandro wyrusza do Contreras. Tymczasem Celia i Felipe myślą o prezencie powitalnym dla Inocencji. Don Ramon przyrzeka Trini, że za kilka dni znów będzie jego małżonką. German wraz ze służącą przygotowują pogrzeb dziecka. Gubern przywozi wściekłej Cayetanie wieści o śmierci don Justa i jego córki.

Streszczenie odcinków 261-270 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Halina pisze:

    Serial „Akacjowa 38”,to super relaks od codziennych zajęć. Fajnie się ogląda ‚życie na Akacjowej przybliża mi lata w których żyła moja babcia .Ubierała się podobnie jak w serialu, te piękne ubrania szyte z przepięknych materiałów. Pamiętam doskonale odszyte bluzki i żakiety zwane niegdyś (saczkami)nie wiem skąd taka nazwa. Babcia była piękna kobietą ‚wiele wniosła o sposobie bycia,zachowania itp.

Zostaw własny komentarz