Dzikie pszczoły. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 281-290 kostiumowej telenoweli w TVP


Dzikie pszczoły to grecki serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w połowie XX wieku. Serial można oglądać na TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 17:50, trwają ok. 55 minut.

Dzikie pszczoły / fot.TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Dzikie pszczoły odcinek 281
(wtorek, 2 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Doukas okazuje się mocną kartą w planach biznesowych Akylasa, a bracia Sevastos otrzymują pierwszy cios w wojnie, którą wypowiedzieli swoim rodzicom. Eleni postanawia ukryć Lambrosa w domu niedaleko Diafani. Czy zdąży go przemycić? Assimina otrzymuje od Petrosa ważną informację. Doukas i Mirsini biorą udział w kolacji na cześć Meletisa i Eleni w domu Akylasa, ale wieczór zakłóca brutalne wydarzenie, które ich szokuje. Czy Dimitris Orfanidis i jego towarzysze uciekną? Jaki będzie los Lambrosa, Prokopisa i Babisa po tym nalocie?

Dzikie pszczoły odcinek 282
(środa, 3 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Eleni z pomocą wszystkich szuka Lambrosa, który zaginął wraz z Prokopisem i Babisem. Kiriakos, oszalały z niepokoju, obwinia Panagiotisa, a Aggelos zamierza przeszukać chatę pomimo sprzeciwów Nestorasa. Ale tam czeka go niemiła niespodzianka. Akylas wciąż jest wściekły z powodu incydentu, który zszokował jego i rodzinę Sevastosów poprzedniej nocy i prosi Duniasa o odnalezienie winowajców. Meletis prosi Doukasa, aby zakwaterował Korinę i jej rodzinę w Diafani, co wywołuje irytację Mirsini.

Dzikie pszczoły odcinek 283
(czwartek, 4 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Mieszkańcy Diafani są zszokowani wiadomością o aresztowaniu Lambrosa, Prokopisa i Babisa. Przybycie rodziny Megaritis do wioski wywołuje nowe niepokoje, a Mirsini po przybyciu Pinelopi podejmuje ostateczny wysiłek, by wpłynąć na zmianę postawy swoich dzieci. Drosso otrzymuje nieoczekiwaną propozycję od Lefterisa i jego firmy. Assimina zostaje zmuszona do rzucenia nowej pracy. Powrót Violety wywołuje w wiosce nutkę radości. Lambros, Prokopis i Babis mierzą się z nową, przerażającą rzeczywistością.

Dzikie pszczoły odcinek 284
(piątek, 5 sierpnia, godz. 17:55 TVP Kobieta)

Sytuacja w Leros jest okropna. To wstydliwy obraz, który reżim trzyma w tajemnicy. Lambros walczy tak mocno, jak tylko może, aby uniknąć podpisania, że jest częścią organizacji Dimitrisa Orfanidisa. Po długim czasie Doukas i Mirsini ponownie docierają do swojej willi, tym razem jako goście na uroczystościach zaręczynowych Meletisa. Assimina podejmuje odważną decyzję, która może zagrozić jej, ale także całej jej rodzinie.

Dzikie pszczoły odcinek 285
(poniedziałek, 8 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Akylas dzieli się ze wszystkimi swoimi ambitnymi planami związanymi z lotniskiem. Doukas zostaje osaczony, w tej sytuacji musi zaakceptować pomoc Akylasa podczas nadchodzącego procesu. Wizyta jego i Mirsini w Diafani wywołuje złość Violety oraz Eleni. Konstantis wychodzi ze szpitala. Zamierza razem z rodzeństwem, a także Domną zeznawać przeciwko ojcu. Antonis uważa, że zachowania Gaitanisa to nie przypadek. Assiminie i Petrosowi grozi zatrzymanie przez policję. Kobieta zaprasza go do siebie, na spotkanie z siostrami. Lefteris odnajduje Drosso, jednak nie jest pewien, czy ma dobre intencje.

Dzikie pszczoły odcinek 286
(wtorek, 9 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Akylas robi wszystko, by zdobyć przychylność mieszkańców wioski. Dochodzi do spotkania Aggelosa z Petrosem. Ourania odważnie decyduje się pomóc Babisowi, jednocześnie ryzykując, że wywoła gniew u Kiriakosa. Eleni czeka bardzo nieprzyjemna niespodzianka.

Dzikie pszczoły odcinek 287
(środa, 10 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Pracownicy ochrony Ntounii przesłuchują Eleni. Chcą ją zastraszyć. Siostry kobiety zwracają się z prośbą o pomoc do Zachosa. On sądzi, że za aresztowaniem Stamiri stoi Akylas. Trwa proces. Na sali sądowej Pinelopi zeznaje przeciwko ojcu, obarcza go również winą za zamordowanie Alexisa. Najwyraźniej wyczerpany atakami swoich dzieci Doukas poddaje się, mimo próśb Mirsini i Thanopoulosa, by walczył dalej. Lambros usiłuje wysłać list do Eleni. Antonis znajduje właściwego sojusznika. Kobiety z wioski nie są zbyt życzliwe dla Zoi. Lefteris przekonuje Drosso, że jego ojciec nie ma nic wspólnego z aresztowaniem Lambrosa.

Dzikie pszczoły odcinek 288
(czwartek, 11 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Akylas zabrania używania nazwy Abantów w sądzie przez adwokata Doukasa. Ma również nagranie, które potwierdza, że Doukas zostanie skazany. Lambros zostaje wezwany do komendanta. Pani Despo namawia Eleni i inne kobiety z wioski do założenia kobiecego ruchu oporu. Petros, z pomocą Assiminy, rozdaje nielegalne gazety. Czy zostaną aresztowani? Nauczycielka zakazuje dzieciom pisania lewą ręką, wedle dekretu władzy. To powoduje oburzenie rodziców. Zachos próbuje przekonać Eleni o swoich szczerych zamiarach, pomimo tego, co wydarzyło się w przeszłości. Chce odzyskać jej zaufanie. Ostrzega też Eleni, żeby Assimina była ostrożna w pracy.

Dzikie pszczoły odcinek 289
(piątek, 12 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Podczas przypadkowego spotkania Pinelopi zdradza Korinie sekret Meletisa. Zoe wyznaje Konstantisowi, że to przez nią jej mąż trafił do więzienia. Dowódca Leros podstępem próbuje dowiedzieć się, co Lambros wie o zaginionych towarzyszach z gór. Kiriakos jest zazdrosny o żonę i spotyka się z Algisem. Zachos przychodzi na przyjęcie imieninowe Sergiosa, aby zbliżyć się do Eleni. Na tej uroczystości pojawia się również nieoczekiwany gość. Akilas znajduje sposób na usunięcie ławniczki z procesu, aby wpłynąć na werdykt sądu.

Dzikie pszczoły odcinek 290
(poniedziałek, 15 sierpnia, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Sędzia niechętnie zgadza się na wymianę ławniczki w procesie Doukasa. Korina opowiada rodzinie o romansie Meletisa z kuzynką. Meletis upiera się, aby jego sekretny pokój z rzeczami po Pinelopi pozostał niezmieniony. Nalega, aby wszyscy to zaakceptowali. Doukas, za namową żony, decyduje się na brudną grę w procesie, aby odzyskać wolność. Petros proponuje randkę Assiminie. Lefteris daje Drosso swoją sztukę do przeczytania i składa jej nieoczekiwaną propozycję. Vaios uważnie obserwuje Lambrosa, gdy spotyka się z Anthi. Czy jego list dotrze do rąk Eleni?

Streszczenie odcinków 291-300 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

11 komentarzy

 1. Halina pisze:

  Bardzo się cieszę że będą jeszcze dalsze odcinki bo film jest bardzo bardzo ładny iciekawy

 2. Bożena pisze:

  A gdzie te streszczenia?

 3. krystyna pisze:

  Jeżeli chodzi o serial „Dzikie pszczoły ” za dużo w nim złego seksu,brutalności !

 4. zoska pisze:

  najlepszy serial dekady!

  • Jola pisze:

   Zgadzam się, nie tak jak tasiemce tureckie, gdzie odcinki z całego tygodnia, mogłyby się zmieścić w jednym. Nie sądziłam, że serial grecki może tak mnie wciągnąć, ale jest interesujący, ciągle się coś dzieje, pokazane rodziny i ich problemy, historia kraju. Jedyny serial, który oglądam.

 5. Jerzy pisze:

  Ile jest naprawdę wszystkich odcinków?

 6. miracita pisze:

  super serial

 7. Halisia pisze:

  Bardzo emocjonujący serial.Gorsi od Dukasa są Mirsini i Meletis.

 8. Anna pisze:

  A gdzie następne streszczenia,kiedyś były z dwutygodniowym wyprzedzeniem.Chyba ktoś zapomniał.

 9. janina pisze:

  w polsce bylo odwrotnie komunisci mordowali patriotow

Zostaw własny komentarz