Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 16-20 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 21:55, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 16
(czwartek, 15 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Izabela i Ferdynand martwią się o pieniądze, których brakuje nie tylko im, ale i ich poddanym. Dochodzi nawet do buntu wśród ludu. Muszą go tłumić, choć Izabela jest przeciwna przemocy. Zima jest wyjątkowo mroźna, wszyscy z tego powodu cierpią, zwłaszcza żołnierze pilnujący pałacu Izabeli. Król Henryk szykuje córkę na ślub z bratem króla Francji. Wierzy, iż to pomoże mu pokonać Izabelę

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 17
(wtorek, 20 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Dochodzi do zaręczyn infantki Joanny z księciem de Guyenne, a król Henryk wydziedzicza Izabelę i pozbawia ją prawa do sukcesji tronu, zarzucając jej łamanie traktatu z Guisando. Izabela odpowiada pismem, które rozsyła do wszystkich kościołów, miast i miasteczek, podważając argumenty Henryka. Ten zaś mści się na wszystkich, którzy ją popierali w wojnie i uczestniczyli w jej weselu. Odbiera im przywileje i konfiskuje majątki. Tymczasem królowi Francji rodzi się syn i książę de Guyenne zrywa zaręczyny z infantką Joanną. Ferdynand zostaje wezwany przez ojca do Aragonii, gdzie trwają bunty.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 18
(środa, 21 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Ferdynand wyrusza do Aragonii. Zamierza pomóc w zaprowadzeniu porządku w królestwie. Henryk IV za namową Pacheco postanawia wysłać swoje wojsko do Sepulvedy. Beatriz zaś ostrzega Izabelę o planowanym ataku. Tymczasem Ferdynand udaje się na spotkanie z Aldonzą. Podczas gdy Sykstus IV zostaje nowym papieżem.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 19
(czwartek, 22 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Pacheco postanawia przygotować syna do rządzenia. Na dodatek przekonuje króla do prześladowania ludności żydowskiej. Wysłannik papieski kardynał Rodrigo Borgia odwiedza Henryka, a później także Izabelę. Tymczasem Ojciec mówi Ferdynandowi, jak powinien on się zachowywać w jego obecności. Carrillo zaś jest pewien, że niebawem zostanie nowym kardynałem. Rodrigo Borgia przygląda się zachowaniu ważnych osobistości w Hiszpanii.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 20
(wtorek, 27 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Streszczenie odcinków 21-25 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz