Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-15 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 21:55, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 11
(środa, 7 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Carrillo i Chacón, w tajemnicy przed Pachecem i królem Henrykiem, prowadzą negocjacje w sprawie ślubu Izabeli z Ferdynandem Aragońskim. Cardenas namawia kobietę na zawarcie tego małżeństwa. Król i Pacheco postanawiają zrobić wszystko, co w ich mocy, by Ferdynand ostatecznie nie dotarł do Kastylii. Syn króla Aragonii usiłuje przedostać się przez obstawione przejścia graniczne. Udaje mu się tego dokonać po przebraniu się za służącego. Izabela i Ferdynand oczekują na zawarcie związku małżeńskiego.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 12
(czwartek, 8 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Matka Izabeli zostaje przymusowo wywieziona z Arvalo. Z kolei król Aragonii, Jan II, jest pewien, że uda mu się w końcu przekupić papieża. Tymczasem Pacheco i król Henryk dowiadują się o prawdziwych zamiarach Izabeli. Księżnej udaje się ukryć w Valladolid. Zamierza zaczekać tam na przyjazd Ferdynanda. Henryk, dzięki swoim wpływom w Watykanie, krzyżuje plany przyrodniej siostry. Aldonza podpytuje Ferdynanda o jego przyszłą małżonkę.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 13
(poniedziałek, 12 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Ferdynand przebiera się za człowieka z ludu. Dzięki temu udaje mu się przedostać przez Kastylię, aby następnie dotrzeć do Izabeli. Pacheco nasyła na niego swoich ludzi, którzy mają za zadanie go schwytać. Król Henryk robi, co w jego mocy, by nie doszło do ślubu Ferdynanda z Izabelą. Carrillo zwraca się do arcybiskupa z prośbą wstawiennictwo u papieża w sprawie bulli, która zezwoli na ślub. Pacheco nalega, aby król wysłał swoich żołnierzy po Izabelę. Henryk jednak obawia się, że rozpęta to kolejną wojnę. W końcu kobieta poznaje swojego przyszłego męża.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 14
(wtorek, 13 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Nuncjusz de Vneris nie przywozi z Watykanu bulli papieskiej, która zezwoliłaby na ślub Izabeli z Ferdynandem. Arcybiskup Carrillo postanawia więc podrobić podpis zmarłego już papieża Piusa II na starej bulli, której jednak nie zdążył podpisać przed swoją śmiercią. Chce on bowiem współrządzić Kastylią. Izabela i Ferdynand zgadzają się na to pod warunkiem, że będą mogli się pobrać. Carrillo postanawia zatrudnić kronikarza Palencię, aby ten umniejszył zasługi pary w swoich zapiskach i jednocześnie zachwalał Carrilla. Tymczasem trwają przygotowania do ślubu oraz wielkiej uczty weselnej. Żona Pacheca, Mara, popada na zdrowiu. Mężczyzna postanawia więc wprowadzić na dwór Henryka IV syna Diega.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 15
(środa, 14 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Pacheco, dzięki wsparciu Mendozy, próbuje odzyskać względy na królewskim dworze. Izabela w końcu odkrywa prawdę o sfałszowanej bulli papieskiej. Tymczasem Beatriz rodzi syna. Nadaje swojemu dziecku wyjątkowe imię. Podczas gdy w pałacu Los Vivero w Valladolid arcybiskup Toledo udziela Izabeli i Ferdynandowi ślubu. Henryk IV zaś podejmuje decyzję o wydaniu swojej córki za brata króla Francji.

Streszczenie odcinków 16-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 14
    (wtorek, 13 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)ta emisja sie nie odbyla,dlaczego?To swiadome wprowadzanie widzow w blad

Zostaw własny komentarz