Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 21:55, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 6
(wtorek, 29 listopada, godz. 21:55 TVP 2)

Pacheco, choć czuje się oszukany, przechodzi na stronę Alfonsa. Bitwa pod Olmedo nie przynosi decydującego rozstrzygnięcia. Izabela dostaje od brata Medinę del Campo. Wysłannik Papieża pomaga zwaśnionym stronom w negocjacjach. Joanna jest rozczarowana postępowaniem męża.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 7
(środa, 30 listopada, godz. 21:55 TVP 2)

Alfonso jest zły na Pacheco. Podejrzewa, że nie jest uczciwy i gra na obie strony. Izabela jest załamana, kiedy Alfonso umiera. Naciskają na nią, żeby szybko przejęła królewskie obowiązki, ale ona nie potrafi się podnieść po śmierci brata. Matka Izabeli popada w coraz większy obłęd. Nie potrafi się pogodzić z utratą syna. Król Henryk postanawia uczcić pamięć zmarłego brata i ma dość walki z rodzeństwem, co nie podoba się jego doradcom.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 8
(czwartek, 1 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 9
(poniedziałek, 5 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Henryk odkrywa prawdę o ciąży Joanny. Tymczasem Izabela podpisuje traktat pokojowy z królem, a Kastylia ma szansę w końcu odzyskać spokój. Pacheco zaś otrzymuje ofertę nie do odrzucenia od króla Aragonii. Peralta udaje się w odwiedziny do arcybiskupa Carrillo do zamku w Yepes.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 10
(wtorek, 6 grudnia, godz. 21:55 TVP 2)

Pacheco stara się przekonać króla Henryka do swojego planu. Na dodatek napada na pałac, w którym przebywa Izabela. Usiłuje zmusić ją do ślubu z królem Portugalii. Carrillo rusza jej na ratunek. Postanawia nakłonić Chacona, aby wydał Izabelę za syna króla Aragonii, Ferdynanda. Kobieta jednak ma pewne wątpliwości. Tymczasem Henryk nalega, aby Izabela wyszła za mąż za brata króla Francji. Cardenas ma za zadanie poznać obu kandydatów.

Streszczenie odcinków 11-15 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz